Zahraničí

Portugalsko zpřísňuje opatření. V zemi přibývá nakažených delta mutací

Portugalsko zpřísňuje opatření. V zemi přibývá nakažených delta mutací

V Portugalsku začínají prudce růst počty nakažených koronavirem. Tamní vláda se tak opět uchyluje ke zpřísnění opatření, která se dotknou všech, kdo mají do země namířeno. Platit začínají od soboty.

Portugalská vláda od soboty zpřísňuje opatření, která jsou v zemi zavedená kvůli koronaviru. Nakažených totiž v Portugalsku v posledních týdnech výrazně přibývá. Podle agentury Reuters jde dokonce v bezmála 90 % všech případů o vysoce nakažlivou delta mutaci.

Ve čtvrtek v zemi s 10 miliony obyvatel evidovali více než 3000 nových případů. Od února letošního roku, kdy byl v Portugalsku celostátní lockdown, jde o zatím nejhorší čísla. Plně očkovaných je 40 % populace.

Na rozdíl od předchozích dvou týdnů se restaurace budou moct o víkendu otevřít i v místech s vysokým rizikem nákazy. V pátky a o víkendech se ale lidé ve vnitřních prostorách restaurací budou muset prokazovat negativními testy, certifikáty o ukončeném očkování proti covidu nebo potvrzením o prodělání nemoci.

Související obsah

Přísnější opatření se nevyhnou ani ubytovacím zařízením. Rychlotesty by lidem navíc měly být k dispozici přímo v hotelech.

Ve 45 městech už je nařízena večerka. Ta se nově rozšíří do dalších 15 míst, včetně města Faro, které je centrem hojně navštěvovaného regionu Algarve na úplném jihu země. 


Portugalští restauratéři se obávají, že další restrikce budou případné nové návštěvníky odrazovat. Tamní policie je naopak vítá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz