Zahraničí

Tom Hanks slaví 65. narozeniny, zazářil v oscarových filmech

Legendární filmový herec, režisér a producent Tom Hanks v pátek oslavil 65. narozeniny. Jako herec zazářil v mnoha komediích i dramatech, nezapomenutelný byl například jeho Forrest Gump.

Jako malý chtěl být Tom Hanks kosmonautem. Jeho přání se mu nakonec vyplnilo, ale trochu jinak než čekal, každopádně mezi hvězdy se nakonec dostal.

Forrest Gump, Zachraňte vojína Ryana, Trosečník nebo Zelená Míle. To jen malý výčet Hanksových životních rolí, kterými oslnil jak diváky, tak filmové kritiky. Devět filmů, v nichž účinkoval, bylo nominováno na Oscary. Sošky za nejlepší výkon v hlavní roli nakonec získal za snímky Forrest Gump a Philadelphia.

Související obsah

"Budu si pamatovat nejen tento moment na pódiu, ale všechny momenty během natáčení, které tohle zapříčinily," řekl Tom Hanks při předávání cen.

Zápis v Guinessově knize rekordů si Hanks vysloužil tím, že sedmkrát v řadě hrál ve filmech, které v kinech vydělaly v přepočtu více než 2 miliardy korun.

Související obsah

Osobití, charismatičtí a originální. Takoví bývají jeho hrdinové. Nezáleží na tom, jestli hraje slaboduchého mladíka, kosmonauta, trosečníka nebo propůjčuje hlas animovanému kovbojovi.

Pracoval hned na několika epizodách seriálů a napsal scénář tří filmů. Má ale také řadu netradičních zálib. Už od 70. let sbírá psací stroje. Má už jich prý více než 250. Pojmenovaný je po něm také asteroid "12818 tomhanks". I do vysněného vesmíru tak nakonec přece jen pronikl.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz