Zahraničí

Tom Hanks slaví 65. narozeniny, zazářil v oscarových filmech

Legendární filmový herec, režisér a producent Tom Hanks v pátek oslavil 65. narozeniny. Jako herec zazářil v mnoha komediích i dramatech, nezapomenutelný byl například jeho Forrest Gump.

Jako malý chtěl být Tom Hanks kosmonautem. Jeho přání se mu nakonec vyplnilo, ale trochu jinak než čekal, každopádně mezi hvězdy se nakonec dostal.

Forrest Gump, Zachraňte vojína Ryana, Trosečník nebo Zelená Míle. To jen malý výčet Hanksových životních rolí, kterými oslnil jak diváky, tak filmové kritiky. Devět filmů, v nichž účinkoval, bylo nominováno na Oscary. Sošky za nejlepší výkon v hlavní roli nakonec získal za snímky Forrest Gump a Philadelphia.

Související obsah

"Budu si pamatovat nejen tento moment na pódiu, ale všechny momenty během natáčení, které tohle zapříčinily," řekl Tom Hanks při předávání cen.

Zápis v Guinessově knize rekordů si Hanks vysloužil tím, že sedmkrát v řadě hrál ve filmech, které v kinech vydělaly v přepočtu více než 2 miliardy korun.

Související obsah

Osobití, charismatičtí a originální. Takoví bývají jeho hrdinové. Nezáleží na tom, jestli hraje slaboduchého mladíka, kosmonauta, trosečníka nebo propůjčuje hlas animovanému kovbojovi.

Pracoval hned na několika epizodách seriálů a napsal scénář tří filmů. Má ale také řadu netradičních zálib. Už od 70. let sbírá psací stroje. Má už jich prý více než 250. Pojmenovaný je po něm také asteroid "12818 tomhanks". I do vysněného vesmíru tak nakonec přece jen pronikl.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz