Zahraničí

V rozpáleném autě ležel malátný pes. Policie musela při záchraně rozbít okno

V rozpáleném autě ležel malátný pes. Policie musela při záchraně rozbít okno
Zdroj: Policie SR

V sousedním Slovensku v těchto dnech panují tropická horka, ani to však nezodpovědného majitele neodradilo od toho, aby malého pejska ponechal zavřeného v autě. Nebohého zvířete si všimli banskobystričtí policisté, kteří zasáhli v podstatě za pět minut dvanáct. Při jeho záchraně museli rozbít okénko.

Na Slovensku v těchto dnech teploty přesahují 30 stupňů Celsia, ze zaparkovaného auta se v takovém počasí stává v podstatě pec. Zdá se, že ne všichni mají o tomto faktu povědomí. O tom se přesvědčila i hlídka banskobystrických policistů, kteří v obci Rimavská Sobota našli v rozpáleném autě, které parkovalo na sluníčku, zavřeného pejska. 

Podle fotografie, kterou zveřejnili na facebooku, se zdá, že se jednalo o štěně. "Uvnitř auta byl malý kňučící pejsek, který byl malátný, upadal do mdlob a přestával reagovat na lidský hlas," popsali situaci policisté.

Hlídka se nejprve pokoušela zkontaktovat majitele, to se jí ale nedařilo. Nezbývalo tak, než rozbít okénko a psa zachránit před jistou smrtí. Štěně pak uložili do stínu a dali mu vodu.

Související obsah

Na facebooku policisté znovu připomněli, aby lidé v horkých letních dnech nenechávali v autě zvířata nebo děti samotné bez dozoru, protože to může mít fatální následky. Pokud jste svědky podobné situace, nelze jednoznačně poradit rozbití okénka.

V první řadě byste mohli dítěti nebo zvířeti ublížit, dále riskujete, že se dopustíte protiprávního jednání a majitel auta bude požadovat náhradu škody. Pokud se ale jedná o stav krajní nouze, pak je občan oprávněný okénko rozbít. Platí ale, že by měl vždy nejprve volat policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz