Zahraničí

V rozpáleném autě ležel malátný pes. Policie musela při záchraně rozbít okno

V rozpáleném autě ležel malátný pes. Policie musela při záchraně rozbít okno
Zdroj: Policie SR

V sousedním Slovensku v těchto dnech panují tropická horka, ani to však nezodpovědného majitele neodradilo od toho, aby malého pejska ponechal zavřeného v autě. Nebohého zvířete si všimli banskobystričtí policisté, kteří zasáhli v podstatě za pět minut dvanáct. Při jeho záchraně museli rozbít okénko.

Na Slovensku v těchto dnech teploty přesahují 30 stupňů Celsia, ze zaparkovaného auta se v takovém počasí stává v podstatě pec. Zdá se, že ne všichni mají o tomto faktu povědomí. O tom se přesvědčila i hlídka banskobystrických policistů, kteří v obci Rimavská Sobota našli v rozpáleném autě, které parkovalo na sluníčku, zavřeného pejska. 

Podle fotografie, kterou zveřejnili na facebooku, se zdá, že se jednalo o štěně. "Uvnitř auta byl malý kňučící pejsek, který byl malátný, upadal do mdlob a přestával reagovat na lidský hlas," popsali situaci policisté.

Hlídka se nejprve pokoušela zkontaktovat majitele, to se jí ale nedařilo. Nezbývalo tak, než rozbít okénko a psa zachránit před jistou smrtí. Štěně pak uložili do stínu a dali mu vodu.

Související obsah

Na facebooku policisté znovu připomněli, aby lidé v horkých letních dnech nenechávali v autě zvířata nebo děti samotné bez dozoru, protože to může mít fatální následky. Pokud jste svědky podobné situace, nelze jednoznačně poradit rozbití okénka.

V první řadě byste mohli dítěti nebo zvířeti ublížit, dále riskujete, že se dopustíte protiprávního jednání a majitel auta bude požadovat náhradu škody. Pokud se ale jedná o stav krajní nouze, pak je občan oprávněný okénko rozbít. Platí ale, že by měl vždy nejprve volat policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz