Zahraničí

Žena zemřela po útoku medvěda, v noci ji spící vytáhl ze stanu

Žena zemřela po útoku medvěda, v noci ji spící vytáhl ze stanu
Zdroj: Profimedia.cz

Americké úřady pátrají po medvědovi grizzly, který ve čtvrtek zabil ženu ve státě Montana. Podle svědků ji uprostřed noci vytáhl spící z jejího stanu.

Američanka Leah Lokan, která pracovala jako zdravotní sestra v Kalifornii, se během cyklistického výletu zastavila ve městě Ovando, kde se rozhodla přespat ve stanu, informuje BBC.

Poblíž kampu se však v noci pohyboval medvěd grizzly, který 65letou spící ženu v noci vytáhl z jejího stanu a zabil. Ochránci zvířat a policisté v současné době prohledávají okolí s tím, že jakmile zvíře naleznou, tak ho kvůli bezpečnosti zastřelí.

Související obsah

Společně s Američankou byli na výletě její dva přátelé, kteří ale bydleli v jiném stanu a agresivnímu útoku zvířete tak unikli pouze o vlásek. " Leah milovala život, měla vášeň pro neobvyklé výlety," popsal ženu jeden z přátel.

Město Ovando se nachází v národním parku poblíž kanadských hranic. Park je známý právě kvůli největší koncentraci medvědů v USA, ale smrtelné útoky jsou v regionu vzácné. Za posledních 20 let se tam staly podle strážců parku pouze dva podobné incidenty.

V lese na Slovensku našli mrtvého muže, zřejmě ho zabil medvěd! Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz