Domácí

Policie už ví, kdo posprejoval Karlův most. Mladík se jí sám přihlásil

Policisté už znají totožnost vandalů, kteří posprejovali v noci na pátek část pražského Karlova mostu. Poškozená je i jedna ze soch. V sobotu se poté, co policisté zveřejnili video, na služebnu dostavil nezletilý mladík, který se k činu přiznal.

Zábradlí Karlova mostu, které je blíže k Pražskému hradu, skončilo posprejované modrou barvu, stejně tak i jedna z barokních soch. Nyní už policie ví, kdo má toto dílo na svědomí.

"Před chvílí se na služebnu dostavil mladík, který se poznal na záběrech a k posprejování mostu se přiznal. Také již známe totožnost dívky. Vzhledem k tomu, že jsou oba mladiství, zákon nám nedovoluje k věci poskytnout další informace," napsali strážci zákona v sobotu večer na twitteru.

Záběry z kamer policisté zveřejnili v sobotu dopoledne. To, že by se mohlo jednat o pachatele, přímo neuvedli. "Operátor kamerového systémů dohledal muže a ženu, se kterými bychom chtěli kvůli posprejování mostu mluvit," napsali.

Související obsah

"O posprejování mostu nás informovalo Sdružení výtvarníků Karlova mostu. Případ řešíme společně s Národní galerií, jelikož došlo i k poškození jedné ze soch,“ uvedla pro TN.cz mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková s tím, že škody, které vandal způsobil, by měly být odstraněny do konce víkendu.

Karlův most už dříve utrpěl podobný šrám. V roce 2019 ho posprejovali dva cizinci. Připomeňte si událost v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Píše se na Deník.cz