Zahraničí

Kolem nicnetušících surfařů kroužili žraloci. Varoval je vrtulník novinářů

Kolem nicnetušících surfařů kroužili žraloci. Varoval je vrtulník novinářů

Na pláži v australské Sydney plavčíci v pátek vyhlásili poplach kvůli žralokům, kteří plavali poblíž desítek surfařů. Dravce zaregistroval vrtulník patřící místní televizi, která upozornila na možné nebezpečí. Jeden z novinářů záběry žraloků v blízkosti lidí zveřejnil na sociální síti.

Bondi Beach – jedna z nejvyhlášenějších australských pláží láká velké množství plavců i surfařů, a evidentně ani žraloci její návštěvou nepohrdnou. Jejich výskyt v australských vodách není ničím neobvyklým, přesto se většina lidí nechce ocitnout v situaci, které čelili surfaři na pláži Bondi v pátek.

Novinář australské televize ABC News ukázal záběry, které byly toho dne pořízené ze zpravodajského vrtulníku. Několik žraloků plavalo poblíž desítek nicnetušících surfařů, kteří zrovna čekali na dobrou vlnu.

Obzvlášť znepokojivý pohled byl na surfaře na červeném prkně, který měl žraloka jen pár metrů za svými zády. "Surf Live Saving (organizace, která se zabývá bezpečností surfařů, pozn. red.) byla upozorněna. Doufám, že muž na červeném boogie boardu dostane zprávu brzy," okomentoval novinář na twitteru děsivý záběr.

Související obsah

Po upozornění byl vyhlášen poplach a dva plavčíci se na vodních skútrech vypravili na moře, aby surfaře varovali a případně jim pomohli zpět na břeh. Některé z nich ale žraloci kroužící kolem od surfování neodradili.

"Žraloci jsou tu pořád a surfaři sem chodí každý den. Myslím, že riziko je velmi nízké," uvedl jeden z nich pro ABC News. "Je to jejich místo, oni tady žijí, takže jsem to já, kdo riskuje," vyjádřil se další.

Plavčíci přesto pláž na zhruba hodinu uzavřeli. O jaký druh žraloka se jednalo, se zatím neví.

Děsivý zážitek lidí v Chorvatsku! U pobřeží Korčuly se objevil žralok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz