Domácí

Autobus měl skřípnout seniorku ve dveřích. Bojuje v nemocnici o život

V sobotu odpoledne vyjížděly pražské záchranné složky k vážné nehodě, která se stala na zastávce MHD v Praze 6. Dveře autobusu zde měly osmdesátileté seniorce skřípnout nohu, poté se měl řidič rozjet. Žena utrpěla těžká zranění a skončila v umělém spánku v nemocnici.

Velké neštěstí potkalo 80letou seniorku na zastávce Na Petynce v Praze 6 nedaleko Patočkovy ulice. Podle informací televize Nova měl autobus MHD ženě přivřít nohu do dveří a poté se rozjet, přičemž seniorka měla skončit pod koly. 

Mluvčí policie Jan Daněk redakci TN.cz potvrdil, že strážci zákona obdrželi hlášení v tomto znění. "My to máme takhle oznámeno, jestli takový průběh byl, nebo nebyl, bude teprve vyšetřovat vyšetřovatel. Budeme se zabývat okolnostmi té dopravní nehody," uvedl.

Související obsah

"Žena byla odvezena do nemocnice, měla by být vážně zraněná," dodal. To potvrdila i mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. "Utrpěla vážná zranění horních a dolních končetin a hlavy. Museli jsme ji uvést do umělého spánku a zajistit dýchací cesty," prozradila.

Poté záchranáři zraněnou seniorku dopravili do Ústřední vojenské nemocnice. Postarat se museli i o mladou ženu, která utrpěla akutní stresovou reakci, dodala Poštová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz