Krimi

Seniorka upadla na nádraží a rozbila si hlavu, místo pomoci ji okradli

Seniorka upadla na nádraží a rozbila si hlavu, místo pomoci ji okradli
Zdroj: Getty Images

Policisté obvodního oddělení Plzeň-střed se zabývají nahlášeným případem krádeže poté, co seniorka na plzeňského hlavním nádraží upadla a poranila si hlavu. Ženě se však nedostalo pomoci, místo toho ji okradl neznámý zloděj.

Seniorka upadla na eskalátoru vlakového nádraží, když šla na vlak. Při pádu si poranila hlavu a zůstala ležet na zemi. Zatím neznámý pachatel využil její zdravotní indispozice, okradl ji o peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady, kterou měla uloženou v kabelce při sobě.

"Během jízdy na eskalátoru se 68leté ženě udělalo nevolno, přičemž po vystoupení upadla na zem, při pádu se o zem uhodila do hlavy a zůstala ležet na zemi. Této zdravotní indispozice seniorky využil neznámý pachatel, který ji místo pomoci okradl o peněženku s obsahem finanční hotovosti 2 000 korun a osobních dokladů," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Související obsah

Bezbranná žena neměla šanci jak se zloději ubránit. Peněženku měla uloženou ve své kabelce, kterou měla při sobě. Seniorce poskytl prvotní pomoc 53letý zachránce, který vyjel po stejném eskalátoru jako poškozená, kde ji nahoře uviděl ležet na zemi. Bleskurychle přivolal zdravotnickou pomoc a společně s pracovníky ostrahy vlakového nádraží ženu dovedli k sanitce.

Související obsah

"V sanitním voze pak žena zjistila, že nemá peněženku s obsahem a na místo byla přivolána policejní hlídka, která se vzniklou událostí začala intenzivně zabývat," dodala Hokrová.

Pachatel se takového jednání dopustil i přesto, že věděl, že je poškozená v ohrožení života. Policisté tak případ vyšetřují pro podezření ze spáchání z krádeže a neposkytnutí pomoci. V případě dopadení hrozí muž až dva roky za mřížemi.

Dramatická záchrana seniorky, strážníci se k ní slanili a přivolali záchranáře. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz