Zahraničí

Známý lovec pokladů tvrdí, že našel u hranic s Českem nacistický konvoj

Známý lovec pokladů tvrdí, že našel u hranic s Českem nacistický konvoj
Zdroj: Profimedia

Hledač pokladů Piotr Koper, který svůj život zasvětil pátráním po nacistickém vlaku plném zlata, je přesvědčen, že našel další z nacistických pokladů. Podle Kopera leží na dně polského jezera poblíž hranic s Českem.

Piotr Koper tvrdí, že nedávno předběžně prozkoumal jezero pomocí georadaru, při kterém narazil na ocel. Ta by podle něj mohla patřit nacistickým automobilům. Jezero má ležet u polské obce Żarska Wieś poblíž hranic s Českem, informuje Daily Mail.

Podle historiků totiž na jaře roku 1945 vyrazil z nedalekého města Zhořelec konvoj náklaďáků s exponáty z muzea a zlatem.

Související obsah

"Očekávám, že by to mohly být nákladní automobily, které byly potopeny v roce 1945. Dnes je těžké říci, jakou mají hodnotu, protože záleží na tom, zda jsou vraky plné nebo prázdné," řekl Koper s tím, že se pokusí k nálezu potopit.

Okolí České republiky má být podle lovců pokladů na nacistickou kořist bohaté. Asi 28 tun zlata ze samého sklonku druhé světové války se má ukrývat jen kousek od českých hranic - v areálu šlechtického paláce v Polsku. Vyplývá to z deníku důstojníka SS, jehož obsah nyní zveřejnili badatelé.

Související obsah

V diáři se přitom nepíše zdaleka jen o paláci Hochberg - jeho autor vyjmenovává celkem jedenáct míst v Dolnoslezském a Opolském vojvodství, kde má být ukryté zlato, šperky, náboženské artefakty, bankovní vklady a také umělecké předměty ukradené z řady evropských zemí.

Polští potápěči objevili na dně Baltského moře vrak parníku Karlsruhe. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz