Zahraničí

Známý lovec pokladů tvrdí, že našel u hranic s Českem nacistický konvoj

Známý lovec pokladů tvrdí, že našel u hranic s Českem nacistický konvoj
Zdroj: Profimedia

Hledač pokladů Piotr Koper, který svůj život zasvětil pátráním po nacistickém vlaku plném zlata, je přesvědčen, že našel další z nacistických pokladů. Podle Kopera leží na dně polského jezera poblíž hranic s Českem.

Piotr Koper tvrdí, že nedávno předběžně prozkoumal jezero pomocí georadaru, při kterém narazil na ocel. Ta by podle něj mohla patřit nacistickým automobilům. Jezero má ležet u polské obce Żarska Wieś poblíž hranic s Českem, informuje Daily Mail.

Podle historiků totiž na jaře roku 1945 vyrazil z nedalekého města Zhořelec konvoj náklaďáků s exponáty z muzea a zlatem.

Související obsah

"Očekávám, že by to mohly být nákladní automobily, které byly potopeny v roce 1945. Dnes je těžké říci, jakou mají hodnotu, protože záleží na tom, zda jsou vraky plné nebo prázdné," řekl Koper s tím, že se pokusí k nálezu potopit.

Okolí České republiky má být podle lovců pokladů na nacistickou kořist bohaté. Asi 28 tun zlata ze samého sklonku druhé světové války se má ukrývat jen kousek od českých hranic - v areálu šlechtického paláce v Polsku. Vyplývá to z deníku důstojníka SS, jehož obsah nyní zveřejnili badatelé.

Související obsah

V diáři se přitom nepíše zdaleka jen o paláci Hochberg - jeho autor vyjmenovává celkem jedenáct míst v Dolnoslezském a Opolském vojvodství, kde má být ukryté zlato, šperky, náboženské artefakty, bankovní vklady a také umělecké předměty ukradené z řady evropských zemí.

Polští potápěči objevili na dně Baltského moře vrak parníku Karlsruhe. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz