Domácí

Mladý spolujezdec zemřel při závodu Car Wars. Oba řidiči nadýchali alkohol

Mladý spolujezdec zemřel při závodu Car Wars. Oba řidiči nadýchali alkohol
Zdroj: TN.cz

Letošní ročník tradičního tuningového srazu Car Wars v Panenském Týnci na Lounsku skončil tragicky. Při srážce dvou aut jeden ze spolujezdců utrpěl vážná zranění, kterým později v nemocnici podlehl. Oběma řidičům vyšel v dechové zkoušce na alkohol pozitivní výsledek.

Během pátečního programu akce Car Wars v Panenském Týnci, na kterou se sjíždí milovníci aut a tuningu, se stala vážná nehoda, v jejímž důsledku vyhasl mladý život. "Stala se po 23. hodině. Řidič jedoucího osobního auta narazil do vozidla, které podle prvotních informací stálo," sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Alena Bartošová.

O tragické události informovali i organizátoři akce na facebooku. "Prosíme vás, abyste zatím nenajížděli na nájezd ke sprintům. Na dráze probíhá po včerejší nehodě úklid a údržba. Zůstal tam olej z převodovky a drobné střepy, přivezli jsme ráno zametač a dáváme to dopořádku. Jakmile bude dráha v pořádku, dáme vám vědět," napsali v sobotu ráno.

Související obsah

"Tři ze čtyř účastníků jsou v pořádku. Čtvrtý, spolujezdec z jednoho vozu, byl bohužel ve vážném stavu odvezen vrtulníkem do nemocnice," uvedli.

"Dva lidí z toho stojícího auta byli převezeni do nemocnice," upřesnila Bartošová. "Spolujezdec bohužel včera (v sobotu, pozn. red.) zemřel. Řidiči obou aut měli pozitivní dechovou zkoušku na alkohol v přestupkové hodnotě," dodala mluvčí.

O přestupek se jedná, pokud řidič nadýchá do jedné promile.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz