Domácí

Tropické teploty dlouho nevydrží. Objeví se déšť i bouřky! PŘEDPOVĚĎ

Proměnlivé počasí bude pokračovat také tento týden. Přestože ještě do úterý si užijeme sluníčka a teploty vyšplhají až k tropickým 33 °C, v následujících dnech se postupně ochladí a počítat musíme s přeháňkami a bouřkami.

"Před zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat přes západní Evropu zvolna k východu, k nám bude zpočátku proudit teplý vzduch od jihu. Ve druhé polovině týdne postupně ovlivní počasí u nás výšková tlaková níže nad Jaderským mořem. V závěru období se od západu do střední Evropy rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pondělí bude většinou polojasno, na severovýchodě Česka bude oblačno místy s přeháňkami a bouřkami. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C, přes den se vyšplhají až k 28 °C, na jižní Moravě se dočkáme až 30 °C, naopak na Šumavě bude maximálně 22 °C.

Související obsah


Úterý bude ve znamení polojasné až jasné oblohy, od západu však bude postupně přibývat oblačnost a později meteorologové očekávají na většině území přeháňky a silné bouřky. V noci teploty spadnou na 18 až 14 °C, přes den teploty stoupnou na 27 až 31 °C, na východě a jihovýchodě teploměry atakují až 33 °C.


"Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami,“ varují meteorologové.


Ve středu bude převážně oblačno, na většině území se objeví přeháňky a místy i bouřky. Noční teploty budou mezi 16 až 20 °C, denní teploty dosáhnou až 31 °C.


Také čtvrtek bude oblačný, místy s deštěm a bouřkami. V noci teploty spadnou až na 13 °C, přes den teploměry naměří 22 až 26 °C, na jihovýchodě i 28 °C.

Související obsah


V pátek očekávají meteorologové oblačno až zataženo. Rovněž na konci pracovního týdne musíme počítat s deštěm a ojediněle i bouřkami. V noci se teploty sníží na 17 až 13 °C, přes den bude maximálně 25 °C.


Rovněž další dny budou oblačné až zatažené s deštěm a ojediněle také s bouřkami. Noční teploty klesnou na 18 až 13 °C, nejvyšší denní teploty budou kolem 26 °C, v závěru týdne poté až 28 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz