Domácí

Lékaři budou sdílet dokumentaci lidí. Žádné úložiště nebude, řekl Vojtěch

Lékaři by už od příštího roku mohli sdílet zdravotní dokumentaci pacientů. Počítá s tím zákon o elektronizaci zdravotnictví, který schválila Sněmovna. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) však nepůjde o žádné centrální úložiště.

Poslanci minulý týden schválili zákon o elektronizaci zdravotnictví. Posoudit jej nyní musí Senát. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by tak lékaři od příštího roku mohli mezi sebou sdílet dokumentaci pacientů.


"Je to skutečně krok dopředu pro české zdravotnictví. Právě v době covidu-19 jsme zjistili, jak je důležité sdílet data,“ řekl Vojtěch v pondělní Snídani s Novou.

Související obsah


Zároveň poznamenal, že cílem zákona je snadný přístup lékařů k dokumentaci pacientů. "Nechceme vytvářet žádné centrální úložiště. Data se budou pouze mezi lékaři sdílet v elektronické formě, která bude patřičně zabezpečená,“ doplnil Vojtěch.


Od příštího roku by podle šéfa resortu zdravotnictví mohl začít fungovat také elektronický očkovací průkaz. Ten by byl součástí systému eRecept. "Mělo by to usnadnit život pacientům. V průkazu by byla všechna očkování, která dotyčný absolvoval. Všichni by tak měli přehled,“ vysvětlil Vojtěch.


Vláda by navíc v pondělí měla projednat zkrácení intervalu mezi první a druhou dávkou očkování proti koronaviru. U řady lidí by se tak vakcinace zrychlila. "V tuto chvíli by se urychlení od 15. července týkalo pouze těch, kteří se nově zaregistrují. Pokud by to situace dovolila, tak poté by to bylo možné také u dalších,“ uzavřel Vojtěch.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz