Domácí

Vzdušný vír se objevil hned ve dvou krajích, zachytili ho i čtenáři TN.cz

Výskyt takzvaných tromb lidé v neděli zaznamenali hned na dvou místech v republice. Mezi očitými svědky byli také čtenáři TN.cz. Na fotky, které pořídili, se můžete podívat v galerii.

Tromby lidi v neděli odpoledne vyděsily ve dvou krajích v Česku. Zdokumentovat se je podařilo taky čtenářům TN.cz.

Čtenáři TN.cz tromby během nedělního odpoledne viděli na Pardubicku, a to jak poblíž Dolní Rovně – třikrát ve směru Hrochův Týnec, jednou ve směru Ředice, tak i v Brozanech u Kunětické hory. Lidé je ale spatřili také na Litoměřicku.

Ačkoliv tromby neboli rotující vzdušné víry vypadají hrozivě, meteoroložka Dagmar Honsová uklidňuje, že nebezpečné nejsou.

"Tromby jsou na našem území v letním období relativně běžné, ale po zkušenosti s tornádem si nyní více všímáme oblohy nad hlavou. Jedná se o vzdušné víry, které tornádo připomínají, ale nedotknou se zemského povrchu, takže nepůsobí škody," vysvětlila Honsová.

Související obsah

Je ale dost pravděpodobné, že tromby lidé ještě uvidí. "Tento týden bude opět bohatý na bouřky, ty mohou být v úterý a ve středu opět ojediněle i silné, tedy doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy - krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem, " doplnila Honsová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz