Domácí

Zkrvavenou ženu našli strážníci v objetí dcerky, další opilá matka skončila v poutech

Během jediného dne vyjížděli pražští strážníci ke dvěma opilým matkám. V jednom případě došlo dokonce na donucovací prostředky, opilá žena skončila na záchytce. Ve druhém případě nalezla městská policie zakrvácenou ženu, kterou objímala její malá dcera. Žena se zranila při vystupování z autobusu, strážníci jí naměřili skoro 2,8 promile.

K prvnímu případu vyjeli pražští strážníci v sobotu kolem půl sedmé večer, u východu ze stanice metra Dejvická ležela opilá žena, vedle ní postávaly dvě holčičky. Strážníci museli ženu nejprve probudit.

"Její dcery ve věku 8 a 11 let pak strážníkům sdělily, že žijí s tátou, protože je máma alkoholička, ale protože musel pracovně do ciziny, měla je pohlídat matka," popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Starší z dívek předala kontakt na otce, ten se ale do Prahy mohl vrátit nejdříve za šest hodin. Strážníci proto zavolali státní policii a provedli u ženy dechovou zkoušku. Matka nadýchala 2,74 promile.

Související obsah

"Opilá nejprve s hlídkou spolupracovala, ale pak se rozhodla, že odejde. Na opakovanou výzvu nereagovala, proto ji strážníci za pomoci donucovacích prostředků zastavili a následně nasadili také pouta. Třiačtyřicetiletá žena byla posléze Astrou 150 (speciál městské policie na převoz opilců - pozn. red.) převezena na záchytku, děti si převzali policisté a ve spolupráci se sociální pracovnicí řešili, co s nimi dál," doplnila Seifertová.

Pražští strážníci museli k podobnému případu vyjíždět o dvě hodiny později, na autobusové zastávce Černý Most se měla nacházet opilá žena s dětmi, mezi kterými mělo docházet k potyčce.

"Po příjezdu strážníci spatřili zakrvácenou uplakanou ženu, která seděla na zemi a objímala ji holčička. Opodál seděl v náruči starší dívky malý chlapec. Žena byla zjevně pod vlivem alkoholu. Děti nebyly zraněné, jen vzlykaly a uvedly, že mají strach o mámu, která se zranila při vystupování z autobusu," uvedla Seifertová.

Strážníci následně zjistili, že žena je matkou pouze pětiletého chlapce a 13leté dívky, další dívka byla kamarádka dcery. Orientační test na alkohol v dechu ukázal 2,79 promile. Děti si vyzvedl přítel ženy společně s jeho matkou. Případem se i nadále bude zabývat také sociální úřad.

Související obsah

Podobný případ zaměstnal městskou policii už hodinu po poledni, strážníci museli přispěchat na pomoc mladé ženě, která si nevěděla rady se svou matkou. Hlídce sdělila, že její maminka pila, trpí schizofrenií a je invalidní. Třiapadesátiletá žena nadýchala 0,64 promile.

Když ji ale záchranáři vyzvali, aby nastoupila do sanitky, žena se rozčílila a začala vulgárně nadávat, dceři vyhrožovala zabitím. Pak se pověsila na zrcátko sanitky. Výzvy strážníků byly neúčinné, došlo tak na donucovací prostředky. Starší žena skončila na psychiatrii.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz