Domácí

Opilá babička vzala do vody malé dítě, sama se nedokázala dostat ven

Opilá babička vzala do vody malé dítě, sama se nedokázala dostat ven
Zdroj: Profimedia

Přes 2,5 promile alkoholu nadýchala žena, která hlídala ve čtvrtek svého vnoučka na koupališti v Brně. Dítě předškolního věku měla nechat samotné ve vodě, zatímco se sama marně pokoušela vylézt z bazénu. Pomoci jí musel až tamní personál, který pak přivolal strážníky. Je velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.

Pozornost návštěvníků brněnského koupaliště ve čtvrtek upoutala starší žena, která doprovázela do vody malého chlapce, ačkoliv se sama sotva udržela na nohou.

"Zanedlouho ho tam údajně nechala bez dozoru a z bazénu se opakovaně pokoušela vylézt. Z vody jí pomohl až personál, který se prostřednictvím linky 156 také hned obrátil na strážníky," vysvětlil bližší okolnosti incidentu mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba.

Související obsah

Po vstupu do areálu hlídka strážníků našla ženu sedět na lavičce a už od první chvíle z jejího dechu silně cítila alkohol. "Se strážníky komunikovala jen stěží, ale potvrdila jim, že se přišla vykoupat se svým vnukem a přiznala, že popíjela vodku. O hocha se už tou dobou starala jiná návštěvnice plovárny," dodal Šoba.

Strážníci se ujistili, že je chlapec v pořádku a jeho babičku pak podrobili testu na alkohol. Nadýchala 2,6 promile. Žena u sebe neměla ani doklady, a tak její osobní údaje přijeli ověřit státní policisté. Ti pak kontaktovali i matku dítěte, která si pro chlapce přijela.

Související obsah

"Šedesátnice zamířila z koupaliště sanitkou na záchytnou stanici. Podezření z několika přestupků bude po vystřízlivění vysvětlovat správnímu orgánu," oznámil mluvčí.

Na rizika spojená s pitím alkoholu v parných dnech upozornila i mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. "Obecně platí, že alkohol v horkých dnech působí na lidský organismus mnohem rychleji. Se zvýšenou konzumací navíc dochází k poruchám pozornosti a koordinace. Kombinovat proto pití alkoholu s plaváním je velmi nebezpečné. Alkohol také odvádí vodu z těla, zbytečně tak v letních dnech dochází k ještě větší dehydrataci,“ sdělila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz