Domácí

Pád pod autobus: Žena přišla o nohu, bojuje o život. Pomohl policista i dcera

Pád pod autobus: Žena přišla o nohu, bojuje o život. Pomohl policista i dcera
Zdroj: AKTU

Seniorka, která v sobotu při vystupování spadla pod kola autobusu, přišla o nohu. Nyní v nemocnici bojuje o život. Mezi těmi, kdo se zraněnou ženu snažili zachránit, byl i policista v civilu s patnáctiletou dcerou. Podle záchranářů si počínal velmi profesionálně a patří mu velký dík.

Neštěstí se stalo v sobotu krátce po půl třetí hodině odpoledne v pražské ulici Patočkova. "Na zastávce Na Petynce tam při vystupování z autobusu došlo k dopravní nehodě, při níž zůstala stařenka pod koly autobusu. Žena utrpěla devastující poškození dolní i horní končetiny," sdělila mluvčí policie Hana Křížová.

Pár minut po nehodě projížděl okolo místa neštěstí i policista, který měl volno. Okamžitě zastavil a přispěchal na pomoc. V autě byl i se svou patnáctiletou dcerou, i ta okamžitě začala pomáhat.

"Zraněná žena měla devastační poranění dolní končetiny s masivním krvácením, proto policista na nic nečekal a nohu zaškrtil tzv. turniketem, který měl v lékárničce ve svém vozidle," vysvětlila mluvčí. Objasnila, že turniket je škrtidlo, které v podobných případech při správném použití dokáže zcela zastavit krvácení. 

Související obsah

Policista se dále ženě snažil zastavit krvácení z vážně  poraněné ruky a kontroloval základní životní funkce. "Mezitím další svědkyně volala na tísňovou linku 155 a dispečerka Zdravotnické záchranné služby jí dávala instrukce, jak mají postupovat. Během několika málo minut dorazili na místo policisté z oddělení dopravních nehod a také záchranáři, kteří si ženu převzali do péče," dodala Křížová.

Ti ji na místě uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, ošetřili a následně ve velmi kritickém stavu transportovali do nemocnice.

"Zasahující záchranáři poté sdělili, že policista na místě odvedl neskutečně profesionální práci a patří mu velký dík. Stařenka je však stále ve velmi kritickém stavu a v umělém spánku v péči lékařů," zakončila mluvčí.

Co přesně se na místě stalo a jak je možné, že se řidič autobusu rozjel, když seniorka zůstala zaklíněná ve dveřích, budou nadále zjišťovat policisté z oddělení dopravních nehod.  Až prověřování ukáže, jestli řidič ponese osobní odpovědnost.

Takhle to vypadalo na místě neštěstí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz