Domácí

Na Sázavě se převrátil raft. Na pomoc posádce plaval muž, ve vodě zemřel

U Českého Šternberku na Benešovsku se v úterý převrátil raft plný vodáků, část z nich byly děti. Z nafukovací kánoe jim na pomoc skočil do vody muž, zřejmě instruktor. Ten byl později nalezený mrtvý. Po převozu do nemocnice Motol v Praze zemřela jedna z dívek, která plula na raftu.

Převrácení raftu u Českého Šternberku má další oběť. Po převozu do motolské nemocnice v Praze zemřela v úterý odpoledne jedna z dívek, která se na lodi plavila. Plavidlo se dostalo pod jez a převrátilo se.

Hasiči, záchranáři i policisté vyrazili k jezu na Sázavě před úterním polednem. "Mělo dojít k převrácení jednoho raftu, kde mělo být pravděpodobně šest osob, a muž z druhého plavidla pro tyto osoby, které se převrátily, skočil do vody. Po muži v současné době pátráme," popsala mluvčí policie Barbora Schneeweissová kolem 12:45 v úterý.

Na místo vyrazilo pět zdravotnických posádek včetně dvou vrtulníků. Podle informací TV Nova bylo nejmladšímu členovi posádky raftu 13 let a nejstaršímu 19 let.

Raft měl minout propust na jezu a pod ním se převrátit. Spolu s raftem jel na nafukovací kánoi 28letý muž, zřejmě instruktor, který pak do vody skočil.

Kvůli pátrání po muži zamířili k jezu i potápěči z Prahy. To ale mělo smutný konec. Jeho tělo bylo nalezeno o tři kilometry dál po proudu. Zda měli vodáci plovací vesty, není zatím jasné.

Související obsah

Pro sjíždění jezu nebyly podle Povodí Vltavy vhodné podmínky. "Jez je sjízdný stejně jako zbytek Sázavy z toho pohledu, že je dost vody. Na druhé straně je ale sjíždění nebezpečné. Pokud jde o jez u Šternberku, při takovém průtoku, jaký je tam teď, jej nedoporučujeme sjíždět," uvedl pro TN.cz mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

"Jednu ženu transportovala Letecká záchranná služba po resuscitaci do pražské fakultní nemocnice, druhou osobu letecky přepravili do jihlavské nemocnice ve stavu po tonutí," popsala mluvčí záchranářů Petra Homolová. Sanitky odvezly další čtyři zachráněné na pozorování do benešovské nemonice. Na celé vyjádření se můžete podívat ve videu:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz