Domácí

Evropu drtí silné bouřky, splašky zaplavily i sídlo kytaristy Briana Maye

Evropu drtí silné bouřky, splašky zaplavily i sídlo kytaristy Briana Maye

Evropu od pondělí sužují vydatné bouřky. Několik domů je vytopených, včetně sídla kytaristy britské skupiny Queen Briana Maye. Během úterního dne zasáhly také Česko. Meteorologové už zpřísnili výstrahu.

Některými evropskými státy se prohnaly silné bouřky. V úterý odpoledne se dostaly i do Česka.

S mohutným deštěm se potýkají například ve Švýcarsku. V Curychu byly srážky dokonce tak vydatné, že způsobily chaos v dopravě. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle informací britského deníku The Sun situace nebyla o moc lepší ani v Londýně. Také tam řešili dopravní kolaps, protože voda zaplavila silnice i některé stanice tamního metra.

Související obsah

Vytopené byly také některé domy, včetně sídla kytaristy britské skupiny Queen Briana Maye. Splašky pokryly koberce, jeho milované věcí znehodnotil silně zapáchající kal. "Je to nechutné a vlastně docela srdcervoucí. Cítíme se, jako bychom byli napadeni, znesvěceni," okomentoval příspěvek na sociálních sítích.

Výstraha před silnými bouřkami platí prakticky pro všechny kraje České republiky. V části Plzeňského kraje je pak dokonce vyhlášena povodňová pohotovost.

Tropické teploty by měla podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vystřídat studená fronta z Německa.

Související obsah

Bouřky by měly podle varování ČHMÚ postupovat k severu a severozápadu, takže v některých místech můžou udeřit i vícekrát.

"Ojediněle se očekává výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami 40 až 80 mm, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a většími kroupami, " předpovídá ČHMÚ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz