Domácí

Poslanci schválili nový stavební zákon i vyšší přídavky na děti

V úterý pokračovalo jednání Poslanecké sněmovny. Na programu 111. schůze je necelých 550 bodů, před schvalováním jsou ve Sněmovně aktuálně dvě desítky předloh. Na stole měli poslanci například sporný stavební zákon, se kterým vyslovili souhlas.

Jednání Poslanecké sněmovny začalo ve 14:00, poslanci pokračovali ve 111. schůzi, na jejímž programu je skoro 550 bodů. V úterý se zabývali zákony, které vrátil nebo zamítl Senát. Po změnách v programu se na řadu dostal nejprve návrh zákona o sociální podpoře. Po bouřlivé debatě s ním poslanci vyslovili souhlas.

Přídavek na dítě bude podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové vyšší a zpětně od 1.7. na něj dosáhnou rodiny do 3,4násobku životního minima. To je podle ní o 250 000 dětí více.

Následně začali poslanci řešit stavební zákon, který Senát zamítl. K přehlasování senátního veta by bylo potřeba nejméně 101 hlasů, pro nakonec hlasovalo 104 poslanců, nový stavební zákon tak byl i přes nesouhlas Senátu přijat. Souhlas Sněmovna vyslovila i s návrhem zákona o pobytů cizinců na území ČR.

Na červencové schůzi by Sněmovna měla rozhodnout například o zastavování dlouhodobě bezvýsledných exekucí, řešit by se měla i výši postihů za předjíždění cyklistů v menší než předepsané vzdálenosti.

Související obsah

Poslanci by mohli hlasovat také o zavedení digitální daně nebo o novele proti takzvaným energetickým šmejdům .

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz