OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Jak vybrat pojišťovnu pro pojištění domu?

Jak vybrat pojišťovnu pro pojištění domu?

Chcete uzavřít pojištění domu na nově kupovaný dům, nebo na dům, který stavíte? A víte, jak vybrat pojišťovnu pro pojištění domu?

Možná jste se při výběru té pravé pojišťovny pro pojištění rodinného domu lehce zasekli hned na začátku. Víte, jak poznat tu pravou pojišťovnu? Cesta z tohoto problému je velmi snadná. Na samotné pojišťovně pro pojištění domu také záleží ale důležité jsou i jiné faktory. Na českém trhu máme většinou takové pojišťovny, které mají už svou dlouholetou solidní reputaci a silné finanční zázemí. Vybírejte takovou, které věříte, zjistěte si počet jejích klientů, zkušenosti s majetkovým pojištěním a také jaké mají klienti zkušenosti s jejich jinými produkty a jak zvládá vyplácet pojistné plnění.

Hlavní jsou ale pojistné podmínky, rozsah krytí a limity plnění, které pojišťovna na pojištění rodinného domu nabízí. Kde ale začít při výběru toho pravého pojištění domu?

Spoustu práce a času s hledáním ideální nabídky vám ušetří specializované pojišťovací portály. Ty porovnají a názorně vysvětlí, v čem jsou nabídky pojištění domu jednotlivých pojišťoven odlišné. Přitom může jít o důležité detaily.

Kupříkladu Centrum pojištění domu se specializuje na pojistný produkt pojištění domu a na základě zjištění vašich potřeb dokáže nasměrovat na vhodný produkt.

„Neusněte na vavřínech. Ceny nemovitostí v posledních letech výrazně rostou a pokud už máte pojištění rodinného domu sjednáno, nechejte si sestavit novou nabídku. Je potřeba počítat se změnou hodnoty vaší nemovitosti. V případě pojistné události byste s původním pojištěním nemuseli získat částku, která by vám pomohla aktuálně zajistit srovnatelné bydlení,“ radí Centrum pojištění domu.

Co je důležité při výběru pojišťovny u pojištění domu?

Nejprve nasbírejte nápady z našeho článku 9 kroků, na které nesmíte zapomenout při pojišťování domácnosti. Pravidla, která platí pro pojištění domácnosti se dají snadno vztáhnout i na pojištění domu.

U pojištění nemovitosti je v první řadě důležité nastavení pojistné částky. Možná zní lákavě snížit si cenu pojištění uvedením nižší pojistné částky. Dům za 10 milionů můžete pojistit na 5 milionů. Tomuto kroku se říká podpojištění. Při pojistné události byste se pak ale nestačili divit – pojišťovna pojistné plnění krátí, a to ve stejném poměru, v jakém je nemovitost podpojištěna. V uvedeném případě je dům podpojištěn o polovinu a při pojistné události totálního zničení nemovitosti pojišťovna nevyplatí 10 milionů, ale ani 5 milionů. Vyplatila by maximálně 2,5 milionu.

Vybírejte podle rozsahu krytí a výluk z pojištění

Zjistěte si, co sami od pojištění očekáváte a co nemovitosti ve vaší lokalitě hrozí, čeho se bojíte. Každá pojistka je individuální a její nastavení musí být flexibilní. Zvažte např. rozsah pojištění živelných pohrom, požáru, úderu blesku, povodně a záplavy, pádu stromu, vodovodních škod, zatečení atmosférických srážek, rozbití skel, přepětí v síti, loupeže a krádeže, nebo vandalismu. Před samotným podpisem si také řádně přečtěte výluky. Možností je mnoho, důležité je na nic nezapomenout. Proto je vhodné věnovat chvilku času a zorientovat se na specializovaných webových portálech, které pojištění domu analyzují a sledují produktové změny, které jednotlivé pojišťovny přinášení ja český trh.Slevy, bonusy, připojištění

I vybraný rozsah doplňkového pojištění je důležitý. A stejně jako u výběru hlavního pojištění je důležité zjistit do detailu jeho obsah. Budete-li mít jasno v rozsahu pojištění a připojištění, můžete nechat mluvit cenu. Některé pojišťovny nabízí slevy, pokud u ní máte už sjednaná jiná pojištění. I pojišťovací poradci dokáží nabídnout zajímavou cenu, stejně tak i srovnávače pojištění.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pr článek

Důležité Události

Píše se na Deník.cz