Domácí

Kvůli uzavírce kolabuje doprava v Praze. Městu se vyhněte, žádá policie

Policie vyzývá řidiče, aby se vyhnuli průjezdu hlavním městem. Kolabuje tam doprava. Ve směru od Štěrbohol k Černému Mostu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony. Začínají už na osmém kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy. Řidiči si ve frontách postojí i několik hodin.

Řidiči, kteří nutně nepotřebují do Prahy, ať se průjezdu metropolí vyhnou nebo využijí cestu po širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji – tak zní doporučení policistů kvůli kolabující dopravě v části hlavního města. Důvodem je rekonstrukce na Jižní spojce.

"V souvislosti s rekonstrukcí komunikace na Jižní spojce, která probíhá v oblasti Štěrbohol ve směru na Černý Most, dochází k výraznému omezení provozu. Vzhledem k tomu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy," uvedli policisté na twitteru.

Velké komplikace jsou kvůli tomu pak i v ulici Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9. Šoféry v těchto místech čeká i několikahodinové zdržení.

Související obsah

Podle Technické správy komunikací se v místě rekonstrukce vyměňuje povrch silnice. "Jedná se o reklamační opravu horní obrusné vrsty u etapy G, která proběhla loni. Opravy potrvají do 21. července," uvedla pro TN.cz mluvčí správy Barbora Lišková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz