Domácí

Kvůli uzavírce kolabuje doprava v Praze. Městu se vyhněte, žádá policie

Policie vyzývá řidiče, aby se vyhnuli průjezdu hlavním městem. Kolabuje tam doprava. Ve směru od Štěrbohol k Černému Mostu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony. Začínají už na osmém kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy. Řidiči si ve frontách postojí i několik hodin.

Řidiči, kteří nutně nepotřebují do Prahy, ať se průjezdu metropolí vyhnou nebo využijí cestu po širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji – tak zní doporučení policistů kvůli kolabující dopravě v části hlavního města. Důvodem je rekonstrukce na Jižní spojce.

"V souvislosti s rekonstrukcí komunikace na Jižní spojce, která probíhá v oblasti Štěrbohol ve směru na Černý Most, dochází k výraznému omezení provozu. Vzhledem k tomu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy," uvedli policisté na twitteru.

Velké komplikace jsou kvůli tomu pak i v ulici Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9. Šoféry v těchto místech čeká i několikahodinové zdržení.

Související obsah

Podle Technické správy komunikací se v místě rekonstrukce vyměňuje povrch silnice. "Jedná se o reklamační opravu horní obrusné vrsty u etapy G, která proběhla loni. Opravy potrvají do 21. července," uvedla pro TN.cz mluvčí správy Barbora Lišková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz