Domácí

Tornádo mu před očima rozervalo dům na kusy. Podívejte se na děsivé záběry!

Jen s tichým úděsem se dá dívat na záběry, které pořídil obyvatel Moravské Nové Vsi. Jako lítá bestie mu před očima tornádo postupně odtrhávalo kusy střechy domu a trousilo je po okolí. "Ze začátku jsem ani neměl strach, nic takového jsem ještě neviděl. Pak ale začaly létat střechy…" popsal pro TN.cz.

Devětačtyřicetiletý Libor Bláha z Moravské Nové Vsi na Břeclavsku je už 32 let zaměstnancem jedné firmy. S manželkou vychoval dva syny, kterým je nyní 23 a 26 let. Pak ale přišel jeden z nejhrůznějších dní v jeho životě.


Napřed si myslel, že nejde o nic zásadního, prostě jen další bouřka. O chvíli později už zběsilý živel trhal z domu, kde s manželkou a tchýní sdílí byt, obrovské kusy střechy. Vypadalo to, jak když někdo sfoukává vršek domku z karet. Jeho obec zasáhlo tornádo.


"Mě ani nenapadlo, co by to mohlo být. Prostě jsem vyšel ven, stál jsem tam a díval se, co se to děje. Ze začátku jsem ani neměl strach, nic takového jsem ještě neviděl, možná tak v televizi. Až potom, když se to blížilo čím dál blíž a začaly létat střechy, tak jsem zalezl na chodbu a dotočil, co bylo," popsal.

Související obsah


Libor Bláha se s redakcí TN.cz podělil o záběry, které vše zachycují. Asi tříapůlminutový úsek zachycuje napřed jen zlověstné hučení, končí ale rychlým útěkem do blízké budovy, do nejistého bezpečí. Nakonec měl obrovské štěstí, i přes to, že jsou na záběrech vidět trosky, které létají všude okolo, tak jej nic netrefilo.


Škoda jen na střeše a na štítu byla 200 tisíc korun. Tornádo poškodilo také zahradu a garáž. Na vnitřním vybavení bytu se živel nepodepsal. Skoro dva týdny ale museli obyvatelé bytovky čekat na znovuzavedení energií.
 

Zdroj: TN.cz
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz