Domácí

Nové přídavky na děti. Podívejte se, jestli na ně dosáhnete a kolik budete brát

Nové přídavky na děti. Podívejte se, jestli na ně dosáhnete a kolik budete brát
Zdroj: Thinkstockphotos

Poslanci na úterní schůzi definitivně schválili návrh na zvýšení přídavků na děti. Zbývá už jen podpis prezidenta. Kromě vyšší vyplacené částky se také rozšíří okruh těch, kteří na přídavek budou mít nárok. Nově na něj dosáhne přibližně půl milionů dětí, což je zhruba dvojnásobek. Zvýšení se promítne od období od 1. července letošního roku.

"Dnes má nárok na přídavek jen jedno dítě z deseti, což je špatně. Je potřeba podpořit rodiny, které se snaží, pracují a stejně jim příjmy nestačí. Zaslouží si vědět, že na to nejsou samy a že jim stát pomůže,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Podle novely by se měly přídavky zvednout o 26 procent. I nadále je zachována motivační výměra pro pracující rodiny, která bude navýšena ze současných 300 Kč na 500 Kč.

V rámci novely by mělo dojít k zásadnímu rozšíření okruhu nezaopatřených dětí, které na přídavek budou mít nárok. Nově budou mít na přídavek nárok rodiny s příjmy do 3,4násobku životního minima, dosud byl hranicí 2,7násobek životního minima.

Související obsah

Zvýšením hranice příjmu pro přídavek na dítě se podle ministerstva podpoří o 250 tisíc dětí více, celkem by mohlo být podpořeno zhruba 20 procent všech nezaopatřených dětí.

    

Zdroj: Peníze.cz - Přídavky na dítě

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz