Krimi

Skrýval se léta, teď ho chytili. Tyrana nájemníků dopadli, když zrovna kradl

Odsouzený Jakub Smolík z Frýdku-Místku, který se čtyři roky skrýval před policií, aby se vyhnul nástupu do vězení, byl dopaden. Policisté ho našli v Polsku a zatkli. Soud ho poslal do vězení za šikanování nájemníků a za podvod. Obyvatelům domu pět let netopil, nejspíš proto, aby je přinutil se vystěhovat. Policisté ho zatkli ve chvíli, kdy vykrádal auto.

V bytech měli nájemníci v největších mrazech jen o pár stupňů víc, než bylo venku. Museli si přitápět přímotopy, někteří i troubou. I když platili za energie, Jakub Smolík jim teplo do bytů nepustil. V bytech se usadila plíseň a praskaly radiátory.

Na Smolíka bylo podáno několik žalob i za podvod, k soudu chodil sporadicky, po odsuzujícím souhrnném rozsudku na šest a půl roku ale do vězení nenastoupil a utekl. Soudkyně na něj vydala zatykač.

Související obsah

Smolík ale udělal zásadní chybu: Podle polské policie vykrádal auta a právě při tom ho chytili kousek za našimi hranicemi. Čeští kriminalisté polské kolegy už požádali o vydání uprchlíka zpět do vlasti. To by podle informací TV Nova mohlo klapnout do konce roku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz