Krimi

Policie tragédii u jezu řeší jako trestný čin! Zemřela dívka i její vedoucí

Policie tragédii u jezu řeší jako trestný čin! Zemřela dívka i její vedoucí
Zdroj: AKTU.cz

Tragické následky převrácení raftu na Sázavě u Českého Šternberka policie řeší jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Podle mluvčí hasičů se v úterý raft s šesti lidmi zřejmě netrefil do propusti a proud ho stáhl přímo do jednoho z nejnebezpečnějších jezů v Česku. O život přišli dva lidé.

Sjíždění jezu na Sázavě u Českého Šternberka na Benešovsku se změnilo v tragédii. Raft plný dětí se převrátil, ve vodě skončilo celkem sedm lidí. Podle policie zemřel muž, který se posádku převráceného raftu snažil zachránit. Mělo se jednat o vedoucího. Později v nemocnici zemřela i mladistvá dívka, kterou z místa neštěstí transportoval vrtulník.

"Prvotní informace hovořila o tom, že se osobám na raftu nepodařilo vjet do propusti, následně byli staženi proudem přes jez a skončili pod ním ve vodě. Při příjezdu jednotek k řece Sázavě bylo zjištěno, že svědci události vytáhli některé osoby z vody a o vytažení dalších se pokouší," objasnila mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Související obsah

Jez u Českého Šternberka patří mezi nejnebezpečnější v České republice. Na místo proto vyjelo hned několik profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek. Zároveň na pomoc přispěchali i potápěči z pražské modřanské stanice a letečtí záchranáři z Kladna.

Následky této události jsou i přes veškerou snahu všech záchranářů velmi tragické. Dva lidé přišli o život. "Benešovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pachatel je zatím neznámý. Dál probíhá vyšetřování všech okolností případu,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Mluvčí hasičů varuje, aby lidé nepředceňovali své síly a pečlivě předem zvážili, jestli nepodstupují až příliš velké riziko. "V současné době je v řekách hodně vody a některé jezy mohou být velmi nebezpečné. Zvažte prosím, zda máte dostatečné zkušenosti, sledujte aktuální situaci na jezech a řekách a pokud si nejste jisti, raději vyčkejte na příhodnější dobu," vyzvala.

Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz