Krimi

Kočka měl s kumpány zaútočit na muže (57) a nutit ho převést firmu!

Pražští kriminalisté obvinili z vydírání a loupeže trojici mužů, kterou v úterý zadrželi v centru metropole. Podle vyšetřovatelů měli pachatelé v půlce června vyhrožovat muži (57), poté ho fyzicky napadnout a násilím nutit k převodu firmy a peněz. Mezi zadrženými je i podnikatel Jan Kočka.

Policisté ve středu upřesnili, proč pražští kriminalisté o den dříve ve spolupráci s příslušníky speciální pořádkové jednotky zadrželi v centru Prahy podnikatele Jana Kočku a další dva muže.

"Trojice v půlce června vyhrožovala a následně fyzicky napadla sedmapadesátiletého poškozeného, kterého násilím nutila k převodu jeho firmy a blíže neurčené finanční částky," oznámila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Při odchodu pak jeden z mužů vyrval ze zdi bezpečnostní kameru, která celý incident natáčela. Napadený se svými zraněními skončil v nemocnici.

Související obsah

"Muži ve věku 51, 52 a 54 let jsou v současné době obvinění ze spáchání trestých činů vydírání a loupež, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté v průběhu několika hodin podají státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby," dodala mluvčí.

Jan Kočka je člen vlivné pražské rodiny spojené především s Matějskou poutí a také podnikatel, kterého policie spolu s dalšími lidmi před časem obvinila z daňových podvodů. Podle vyšetřovatelů z Národní centrály proti organizovanému zločinu skupina prostřednictvím fiktivních faktur připravila stát o zhruba 150 milionů korun.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz