Krimi

Policie měla zadržet podnikatele Kočku kvůli násilné trestné činnosti

Policie v úterý odpoledne v centru Prahy zadržela tři lidi podezřelé z násilného trestného činu. Čeho přesně se měli dopustit, vyšetřovatelé nesdělili. Mezi zadrženými má být podle České televize i podnikatel Jan Kočka.

Pražští kriminalisté ve spolupráci s policisty ze speciální pořádkové jednotky v úterý odpoledne v centru metropole zadrželi tři muže. Podle mluvčí policie Violety Siřišťové je důvodem "podezření z násilné trestné činnosti".

K informaci České televize, že jedním ze zadržených je i podnikatel Jan Kočka, se nechtěla vyjadřovat. "V současné době probíhají s těmito osobami standardní úkony trestního řízení a nemůžeme být více konkrétní," vysvětlila.

Jasno by snad mohlo být v průběhu středy, tedy poté, co proběhnou veškeré výslechy.

Související obsah

Na začátku letošního února ČT uvedla, že policie navrhla podnikatele Jana Kočku spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami obžalovat z krácení daně prostřednictvím fiktivních obchodů. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) uvedli, že škoda přesáhla 144 milionů korun. 

Skupina v letech 2013 až 2018 měla založit na dvě desítky obchodních společností, z nichž část nevykonávala žádnou reálnou podnikatelskou činnost a fakturovala různé neexistující služby, například úklidové.

"Tímto způsobem si společnosti měly neoprávněně zvyšovat náklady, které obvinění měli zahrnout do daňových přiznání, čímž měla být soustavně krácena daň z přidané hodnoty a daň z příjmů právnických osob,“ informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. 

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz