Domácí

Pohnutý osud klanu Kočkových: Rodinu postihlo několik tragédií

Jan Kočka je členem rozvětvené a vlivné rodiny, která je spojována s řadou podnikatelských aktivit a především pak s pořádáním populární Matějské pouti na pražském Výstavišti. Zároveň má ale rodina i kontroverzní pověst a stihlo ji také několik mediálně známých tragédií.

Noc na 10. října 2008. Centrem Prahy se rozléhal křik a žal. Bylo to jen pár minut, co v restauraci, kde právě křtil knihu expremiér Jiří Paroubek, zemřel v náručí svých nejbližších čtyřicetiletý Václav Kočka. Zastřelil ho hoteliér Bohumír Ďuričko.

Pohřeb byl okázalý. Nechyběla řada herců, zpěváků, politiků či podnikatelů. "Tu rodinu znám strašně dlouho samozřejmě. Tak to beru jako povinnost sem přijít," říkal tehdy majitel příbramského fotbalového klubu Jaroslav Starka.

Pozůstalí hodnotili Ďuričkův čin jako chladnokrevnou popravu, on naopak tvrdil, že se bránil napadení. Soud mu ale neuvěřil a poslal ho na 12,5 roku do vězení. 30. října 2017, po devíti letech, byl podmíněně propuštěn.

Související obsah

Hlava rodiny se však musela brzy vyrovnávat i se ztrátou vnuka. 28. září 2018 zemřel Jan Kočka mladší, syn v úterý zadrženého Jana Kočky. Havaroval na dálnici D11.

Osmadvacetiletý Jan Kočka vjel se svým luxusním vozem do protisměru, kde se srazil s nákladním autem. Nepřežil ani jeho řidič. Kočka měl podle rozborů v těle alkohol i drogy.

Pohřeb byl opět velkolepý a ani tentokrát nechyběly známé tváře. Početný průvod zastavil dopravu na Vinohradech. Vyšetřování nehody policie kvůli smrti viníka odložila.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz