Domácí

Pohnutý osud klanu Kočkových: Rodinu postihlo několik tragédií

Jan Kočka je členem rozvětvené a vlivné rodiny, která je spojována s řadou podnikatelských aktivit a především pak s pořádáním populární Matějské pouti na pražském Výstavišti. Zároveň má ale rodina i kontroverzní pověst a stihlo ji také několik mediálně známých tragédií.

Noc na 10. října 2008. Centrem Prahy se rozléhal křik a žal. Bylo to jen pár minut, co v restauraci, kde právě křtil knihu expremiér Jiří Paroubek, zemřel v náručí svých nejbližších čtyřicetiletý Václav Kočka. Zastřelil ho hoteliér Bohumír Ďuričko.

Pohřeb byl okázalý. Nechyběla řada herců, zpěváků, politiků či podnikatelů. "Tu rodinu znám strašně dlouho samozřejmě. Tak to beru jako povinnost sem přijít," říkal tehdy majitel příbramského fotbalového klubu Jaroslav Starka.

Pozůstalí hodnotili Ďuričkův čin jako chladnokrevnou popravu, on naopak tvrdil, že se bránil napadení. Soud mu ale neuvěřil a poslal ho na 12,5 roku do vězení. 30. října 2017, po devíti letech, byl podmíněně propuštěn.

Související obsah

Hlava rodiny se však musela brzy vyrovnávat i se ztrátou vnuka. 28. září 2018 zemřel Jan Kočka mladší, syn v úterý zadrženého Jana Kočky. Havaroval na dálnici D11.

Osmadvacetiletý Jan Kočka vjel se svým luxusním vozem do protisměru, kde se srazil s nákladním autem. Nepřežil ani jeho řidič. Kočka měl podle rozborů v těle alkohol i drogy.

Pohřeb byl opět velkolepý a ani tentokrát nechyběly známé tváře. Početný průvod zastavil dopravu na Vinohradech. Vyšetřování nehody policie kvůli smrti viníka odložila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz