Domácí

Český Ken se stal otcem! Dítě mu porodila náhradní matka

Český Ken se stal otcem! Dítě mu porodila náhradní matka
Zdroj: Robert Paulat

Robert Paulat (42) je novopečeným tatínkem. Po dítěti toužil více než dvacet let, nyní mu náhradní matka přivedla na svět syna Andrease. Muž, známý spíše pod přezdívkou Český Ken, byl samozřejmě u porodu.

"Celou noc jsem ho měl na hrudi a je to asi ten nejkrásnější pocit, jaký otec může zažít,“ svěřil se TN.cz novopečený tatínek. Malý Andreas se narodil v půl desáté večer a má se čile k světu. "Jsem nejšťastnější táta na světě,“ chlubil se Paulat.

Syna mu na svět přivedla náhradní matka. Robert Paulat si je dobře vědom toho, že nejde zrovna o tradiční cestu zakládání rodiny, inspirací mu ale byla Amerika, kde nějakou dobu žil. "V Americe nejde o takovou raritu," řekl s tím, že tuto možnost využívají nejen homosexuální, ale i heterosexuální páry, které nemohou počít přirozenou cestou. "I v České republice jsem poznal maminku, která neměla dělohu, ale měla naštěstí vaječníky a mohla využít služby náhradní maminky," objasnil.

O dítěti snil od svých dvaceti let, takže o nepromyšlené a spontánní rozhodnutí prý nešlo. "V životě jsem chtěl vystudovat školu, založit svou firmu a potom jsem si postavil dům. Poslední meta byla zasadit strom a zplodit syna a to se mi povedlo, takže teď říkám, že jsem opravdu dosáhl toho vrcholu," vysvětlil.

Související obsah

Sám prý chtěl náhradní matku najít v Česku. "Několik maminek se ozvalo. Až jsem nakonec došel k jedné, která se stala mou kamarádkou a bude nadále pro Andreáska tetou," svěřil se. Žena prý nebyla dárkyní vajíček. Na to, že ho porodila náhradní maminka, ho začne připravovat brzy.

Vzhledem k tomu, že Paulat vede i kliniku estetické chirurgie, bude potřebovat výpomoc. "Vzal jsem si mateřskou dovolenou, s klinikou jsem v kontaktu a mám za sebe záskok. Od 1. srpna jsem si najal chůvičku, která bude žít se mnou doma. A mám i maminku, která se také bude podílet na výchově,“ objasnil.

Robert Paulat věří, že si čas dokáže rozvrhnout tak, aby vše zvládnul. "Budu kontrolovat jak kliniku, tak malého prcka. Nepořizoval jsem si ho jen pro to, abych ho měl. Takže s ním budu chtít trávit dostatek času, aby z něj vyrostla pevná skvělá osobnost,“ zakončil. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz