Domácí

Auta za dobrou cenu. V aukcích je nabízejí exekutoři i státní úřady

Auta za dobrou cenu. V aukcích je nabízejí exekutoři i státní úřady
Zdroj: portaldrazeb.cz

Sezóna výletů a dovolených je v plném proudu a auta tak často dostávají pořádně zabrat. Proto možná není od věci koupit si záložní vůz, který udělá za pár korun dobrou službu. Auta aktuálně nabízí v aukcích jak stát, tak exekutoři. A je z čeho vybírat.

Pokud máte pro nákup auta opravdu omezený rozpočet, může vás zaujmout třeba červená fabia, kterou už nepotřebuje dětský domov v Liběchově - stát vůz aktuálně nabízí za něco málo přes pět tisíc korun.

A na dražebním portálu Exekutorské komory zase nyní "visí" Škoda Superb, za níž zájemce může nabídnout minimálně šest tisíc, odhadovaná skutečná cena je trojnásobná.

Modré Škody Octavia s dvoulitrovým motorem se aktuálně zbavuje prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) hradecký krajský soud. Vůz, který má najeto bezmála 300 tisíc kilometrů a původně stál 680 tisíc korun, je nyní k mání za necelých 93 tisíc.

Chrudimský dětský domov pro změnu nabízí modrý Renault Mégane Scénic. Ten má najeto něco málo přes sto tisíc kilometrů, podle znalce je auto pojízdné, i když má například hlučnější motor.

ÚZSVM dále nabízí například Volvo V50, fabii nebo další Renault Mégane. Celkem úřad na svých stránkách draží desítky různých vozidel, ale nabízí samozřejmě také domy, pozemky, nebo vybavení domácností. Kompletní přehled nabízeného majetku je na tomto webu.

Související obsah

Pozadu s nabídkou dodávek či osobáků nezůstávají ani už zmínění exekutoři. Aktuálně se chystá třeba dražba Volkswagenu Passat z roku 2009, jehož hodnota je odhadovaná na 120 tisíc korun.

Milovníci jízdy v terénu zase mohou sáhnout po draženém land roveru, pokud dají dohromady nejméně třicet tisíc. Reálnou cenu ovšem dražitel odhaduje na trojnásobek této sumy.  Přehled exekutorských dražeb najdete na tomto portálu, položky je možné filtrovat podle typu i místa, kde se aukce koná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz