Domácí

Poslanci budou řešit osud dětských skupin i energetických šmejdů

Poslanci budou řešit osud dětských skupin i energetických šmejdů
Zdroj: TV Nova

Poslanci se v pátek naposledy sešli před parlamentními prázdninami. Na programu měl být dlouho diskutované financování dětských skupin i pokračování projednávání zákonů ve třetím čtení. Ve Sněmovně nakonec schválili novelu zákona proti energošmejdům.

Ve Sněmovně se v pátek konala poslední schůze poslanců před prázdninami. Jejím velkým tématem původně mělo být financování dětských skupin. Ty chtěla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) přeměnit na jesle.

Program jednání se ale na posední chvíli změnil. Bylo tedy pravděpodobné, že během páteční schůze už se na debatu o financování dětských skupin řada nedostane. Vzhledem k  ukončení financování z evropských fondů se ale stejně neočekává, že by se návrh nakonec prosadil.


Definitivní rozhodnutí padlo také ve schvalování novely proti energetickým šmejdům, které poslanci nestihli dokončit ve středu. Na páteční schůzi už ale novela prošla.

Související obsah

 
Řešit se měly i zhruba dvě desítky dalších předloh. Mezi ně  mělo patřit uzákonění nejméně pětitýdenní dovolené, ale také zrušení kojeneckých ústavů, zavedení digitální daně nebo zpřísnění podmínek pro vyplácení dávek lidem v hmotné nouzi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz