Domácí

Poslanci se mimořádně sejdou kvůli covidu

Poslanci se mimořádně sejdou kvůli covidu
Zdroj: TV Nova

Poslance ve čtvrtek čekala mimořádná 112. schůze. Na ní se řešil především aktuální stav koronavirové epidemie, Sněmovna ale například návrh na zřízení vyšetřovací komise k řešení pandemie covid-19 nevyřešili.

Ve Sněmovně se ve čtvrtek konala mimořádná schůze. Poslanci na ní diskutovali hlavně o aktuálním stavu epidemie covidu-19 v Česku. Podnět ke čtvrteční mimořádné schůzi dala část opozice.

V návrhu programu 112. schůze byl kromě dalších bodů i nově schválený vznik vyšetřovací komise, která by se měla zabývat koronavirovou krizí a jejími dopady. Ve svém bezmála dvouhodinovém proslovu na zřízení vyšetřovací komise a její úkoly reagoval krátce po zahájení schůze jako první poslanec Lubomír Volný (Jednotní).

Poslanec Jakub Michálek (Piráti) zdůraznil, že vyšetřovací komise by se měla zaměřit i na budoucnost a případný další postup v boji proti koronavirové pandemii. Piráti se Starosty a koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)  navíc chtějí debatovat také o pandemickém zákonu a protiepidemických opatření.

Související obsah

Poslanci ale zřízení komise nedořešili, schůze byla před 17.hodinou ukončena, v Poslanecké sněmovně totiž nebylo dost zákonodárců.

Kromě covidu-19 se měla projednávat i novela sněmovního jednacího řádu. Podle ní by poslancům za nevhodné chování v Parlamentu hrozila pokuta do výše součtu jednoho měsíčního platu a paušálních náhrad, mezi které patří například stravné. Mluvit se ve Sněmovně mělo i o dopingu ve sportu.

Přímý přenos můžete sledovat živě v tomto článku od 9:00, jednání bylo přerušeno do 16:00.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz