Domácí

Nejlepší letní koupaní za poslední roky! Voda v rybnících je čistá

Kvalita vody v přírodních koupalištích u nás je zatím nejlepší za posledních nejméně pět sezón. Vyplývá to z nejnovějších měření hygieniků. Koupat se aktuálně dá téměř kdekoli. Po deštivých týdnech je v rybnících a přehradách dostatek vody, která se na rozdíl od předchozích let nekazí.

Nejlepší prázdninové koupaní za poslední roky. Voda v rybnících a přehradách je čistá, jako už dlouho nebyla. Mnozí si letošní koupání pochvalují. Voda například v Černém rybníku na Jihlavsku je dokonce tak čistá, že i když v ní stál reportér po pás, tak si stále viděl na palce u nohou.

Ošplouchnout se vyrazila i paní Dáša. Tak čistý rybník, jako je letos v létě, nepamatuje 50 let, co tu má chatu. "Teď je výborná. Sinice nic, ne," popsala paní Dáša. Přitom ve stejnou dobu před třemi lety tu sinice s trochou nadsázky samy vyskakovaly z vody.

Podle odborníků si lidé u nás mohli takhle čistou vodu při koupání užít naposledy v roce 2015. Než přišla suchá léta. Teď je vody po deštích dost a nekazí se. "Máme prakticky na všech koupacích místech jedničky či dvojky, tedy ty dva nejlepší stupně. Voda se v té nádrži obměňuje," uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Související obsah

Po celé republice tak zbývá jen několik málo rybníků, kde je kvalita vody o něco horší. Při kontrolách hygienici hlídají hlavně výskyt sinic a průzračnost vody. "Měla by být dostatečně průhledná, nezkalená," vysvětlil hygienik Jiří Kos.

A jelikož má být léto teplotně průměrné a srážkově dokonce nadprůměrné, mohla by voda v přírodních koupalištích zůstat čistá i po zbytek prázdnin.

klma, tn.cz / Sky News
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz