Domácí

Vážná nehoda: Auto plné mladých lidí u Olomouce skončilo po nárazu na střeše

Vážná nehoda: Auto plné mladých lidí u Olomouce skončilo po nárazu na střeše
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Všechny záchranné složky v sobotu nad ránem zasahovaly u vážné dopravní nehody u Odrlic nedaleko Olomouce. Po nárazu do stromu se převrátil na střechu osobní automobil, uvnitř zůstalo zaklíněných pět zraněných mladých lidí. Všechny museli hasiči pomocí hydraulických nástrojů postupně vyprostit.

Policisté, hasiči i záchranáři na místo neštěstí vyjeli před třetí hodinou ráno. "Zasahovali jsme u velmi vážné dopravní nehody osobního vozu u Odrlic. Po nárazu do stromu zůstal na střeše," informovali na Twitteru hasiči Olomouckého kraje.

Uvnitř vozu podle mluvčí záchranářů zůstalo zaklíněno pět zletilých lidí, dvě dívky a tři chlapci. "Všechny jsme museli postupně vyprostit za pomocí hydraulických nástrojů ze dvou zásahových vozů," dodali hasiči.

Policie uvedla, že mladá řidička Renaultu zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy technickému stavu silnice, vlastnostem vozidla a svým schopnostem. "V levotočivé zatáčce v klesání dostala s vozem smyk, vůz se přetočil přes střechu a narazil do vzrostlého stromu," sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Související obsah

Všechny zraněné hasiči vytáhli na páteřních deskách s krčními límci ven. "Využili jsme rozpínací válec, abychom se k jednomu zraněnému dostali, protože byl ve vozidle zaklíněn komplikovaně. Poté jsme všechny zraněné předali do péče záchranářům a asistovali jim při transportu pacientů," přidali podrobnosti k zásahu.

Jednat se mělo pouze o lehká zranění, zejména pohmoždění zad, krční páteře a horní končetiny. "Řidička vozidla ovšem utrpěla středně težké zranění a to zlomeninu stehenní kosti. Ve stabilizovaném stavu však byla převezena lékařskou posádkou do Fakultní nemocnice Olomouc na traumacentrum v rámci oddělení urgentního příjmu," sdělila mluvčí krajských záchranářů Lucie Mikisková.

Dechová zkouška na alkohol u řidičky byla s negativním výsledkem. Příčiny nehody policie dál prošetřuje.

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

V této oblasti nešlo o jedinou vážnou dopravní nehodu uplynulé noci. V půl deváté večer záchranné složky vyjížděly také do obce Cholina k šedesátiletému cyklistovi, který ze zatím nezjištěných příčin skončil v příkopu. Muž bohužel zemřel.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz