Domácí

Řidička chtěla odtáhnout zraněného motorkáře, přejela ho dodávka

Řidička chtěla odtáhnout zraněného motorkáře, přejela ho dodávka

Kuriózní, ale bohužel i vážnou dopravní nehodu vyšetřují od středečního rána jihočeští policisté. Motorkáře na Jindřichohradecku srazila řidička osobního auta. Když se zraněného muže snažila odtáhnout z vozovky, projela kolem zrovna dodávka a motorkáři přejela nohu.

Nehoda se stala nedaleko obce Hamr na Jindřichohradecku. Řidička osobního automobilu podle policie vjela na hlavní silnici a nedala přednost motorkáři, který jel směrem na Majdalenu. 

"Muž po střetu spadl z motorky a skončil na protější krajnici, ležel kolmo k hlavní silnici s nohama směřujícíma do vozovky. Řidička se motorkáře snažila odtáhnout mimo vozovku, což se jí však nepodařilo," vysvětlila bližší okolnosti nehody mluvčí policie Hana Millerová.

Související obsah

Žena dělala vše pro to, aby zraněného muže dostala ze silnice, po několika minutách ale pravou nohu motorkáře přejel Citroen. "Řidič motorkáře ležícího na vozovce vlivem povětrnostním podmínek, kdy byla tma a silně pršelo, včas nezahlédl," objasnila mluvčí.

S těžkým zraněním byl motorkář převezen do nemocnice v Českých Budějovicích, kde se podrobil operaci. "Čeká jej dosud nezjištěná doba léčení. Kriminalisté se případem intenzivně zabývají. Zjišťují míru zavinění jednotlivých řidičů obou automobilů, vzhledem k těžké újmě na zdraví motorkáře," zakončila Millerová.

Zdroj: Policie ČR

Přibývá nehod motorkářů. Podívejte se na reportáž z Televizních novin ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz