Domácí

Provoz na hlavní trati ochromila závada, část vlaků vůbec nevyjela

Provoz na hlavní trati ochromila závada, část vlaků vůbec nevyjela
Zdroj: TV Nova

Provoz na frekventovaném železničním koridoru mezi Prahou a Kolínem v sobotu zastavila závada na trakčním vedení. Vlaky nabraly velké zpoždění, jiné spoje musely být zrušeny nebo zkráceny. Správa železnic (SŽ) po 16. hodině informovala, že se podařilo provoz obnovit, nadále je ale nutné počítat s velkými zpožděními.

Vlaky na hlavním koridoru mezi Prahou a Český Brodem přestaly jezdit kolem půl jedenácté dopoledne. Poruchu se podařilo odstranit až v 16. hodin.

 "Na frekventované trati Praha - Kolín, v úseku Český Brod - Pečky, došlo k poruše trakčního vedení. Správa železnic zajištuje opravu, která je naplánovaná do 16:00. Vlaky jsou částečně nahrazeny autobusy. Bohužel dochází ke značnému zpoždění vlaků," uvedly České dráhy po 13. hodině na twitteru a omluvily se cestujícím za komplikace.

Zmíněná Správa železnic informovala, že za úplným zastavením provozu je "nesprávný průjezd vlaku," který poškodil právě trakční vedení.

Související obsah

"V úseku Český Brod - Kolín a zpět je zavedena náhradní kyvadlová doprava. K dispozici je celkem sedm autobusů pro náhradní dopravu," napsaly České dráhy na stránkách. Později varovaly, že dálkové vlaky mezi Prahou a Kolínem nejedou vůbec. Potíže způsobovala skutečnost, že souběžně s tím je výluka i na trati z Kolína do Prahy přes Nymburk a Lysou nad Labem, kudy by jinak mohly vlaky neprůjezdný úsek objet.

"Za dálkové vlaky v úseku Praha - Hradec Králové a opačně mohou cestující využít autobusy náhradní dopravy ze stanice Praha - Masarykovo nádraží do stanice Lysá nad Labem s následným přestupem do vlaku regionální dopravy do stanice Nymburk," doplnil dopravce.

Trasy řady vlaků na vytížené trati byly kvůli závadě zkráceny, jiné v zasažené oblasti vůbec nevyjely.  Podle odjezdových cedulí SŽ měly vlaky mnohahodinová zpoždění, třeba vlak EC 279 Metropolitan do Maďarska měl v Kolíně zpoždění tři hodiny. Expres 129 do Púchova pak 270 minut. U vlaku R 983 Vysočina dokonce na odjezdových cedulích byla informace o zpoždění na odjezdu z Kolína 300 minut, tedy pět hodin. To ale nakonec bylo jen zhruba 40 minut.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz