Domácí

Táborská zoo našla dva zubry, kterým před týdnem k útěku pomohly stromy

Táborské zoologické zahradě se podařilo odchytit dva zubry, kteří před týdnem utekli z areálu. Zvířata se dostala na svobodu díky popadaným stromům, které poničily plot. Oba zubři jsou v pořádku.

Před týdnem uteklo z táborské zoo celkem sedm zubrů, po několika hodinách se podařilo zahnat zpět ale pouze pět z nich. 

Ošetřovatelé pohyb zvířat denně sledovali. Díky strážníkům městské policie a lidem, kteří zubry od začátku jejich útěku sledovali pomocí dronů, nakonec dokázali přesně určit místo jejich pohybu.

Související obsah

"Dva zubry, kteří se pohybují mimo, jsme našli a přesně lokalizovali, pohybují se v těsné blízkosti zoologické zahrady," uvedl ředitel táborské zoo Evžen Korec ve středu. Zároveň vyzval, aby lidé nechodili do blízkosti zvířat, aby je nevyplašili.

Trvalo tři dny, než konečně přišly dobré zprávy. "Ředitel ZOO Tábor děkuje týmu ošetřovatelů v čele s Ing. Evou Krejčovou za perfektně odvedenou práci při odchytu zbývajících dvou zubrů. V současné době MÁME VŠECHNA ZVÍŘATA VE VÝBĚHU a volně se již žádný zubr nepohybuje," informovala zoo prostřednictvím sociálních sítí.

Únik zubrů zavinil pád stromu ze sousedního pozemku na ohrazení výběhu. "Vyzýváme majitele těchto pozemků, které sousedí s výběhem zubrů, aby neprodleně zajistil pokácení všech zbývajících stromů, které mohou kdykoliv spadnout na ohradu a opakovaně způsobit únik zubrů," dodala zoo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz