Domácí

Vandalové opět řádili na Karlově mostě! Strážníci objevili další nápis

Uběhl sotva týden a policie opět řeší škody na Karlově Mostě. Pražští strážníci objevili další nápis nad ránem u sochy sv. Jana Křtitele. Je ale možné, že se na mostě objevil už dříve.

Sotva se podařilo z Karlova mostu odstranit nápis, který tam někdo minulý týden nasprejoval modrou barvou, už pražská policie řeší další incident. Tentokrát se někdo rozhodl psát po slavné pražské památce barvou bílou.

"Hlídka si před šestou hodinou ráno všimla nápisu na kamenném zábradlí o velikosti cca 50 centimetrů u sochy sv. Jana Křtitele," vysvětlila mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Strážníci místo zajistili a přivolali policii. Totožnost vandala zatím zůstává neznámá. "Kamerový systém v místě zabírá pouze sochy, nápis byl vytvořen mezi nimi," objasnila Seifertová.

Související obsah

Policie už potvrdila, že o případu byla informována. "V současné chvíli se tím zabýváme," sdělila její mluvčí Eva Kropáčová.

Reportér a influencer Janek Rubeš na twitteru tvrdí, že nápis není nový, je tam už nejméně několik dní. Některé nápisy a graffiti jsou tam podle něj několik měsíců i let, má jich tam být dle jeho slov až sedm.

Před více než týdnem skončilo zábradlí Karlova mostu, které je blíže k Pražskému hradu, posprejované modrou barvu, stejně tak i jedna z barokních soch. Nyní už ale policie ví, kdo má toto dílo na svědomí.

"Před chvílí se na služebnu dostavil mladík, který se poznal na záběrech a k posprejování mostu se přiznal. Také již známe totožnost dívky. Vzhledem k tomu, že jsou oba mladiství, zákon nám nedovoluje k věci poskytnout další informace," napsali strážci zákona v sobotu večer na twitteru.

Podívejte se, jak probíhalo čištění Karlova mostu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz