Domácí

Chtěli pomoct, na auto spadl strom. Po Gábině a Martinovi zůstal syn (5)

Chtěli pomoct, na auto spadl strom. Po Gábině a Martinovi zůstal syn (5)

Chtěli pomoct čtyřčlenné rodině v bouřce, kvůli shodě nešťastných náhod ale Martin s Gábinou přišli o život, když se na jejich auto zřítil strom. Příběh, který obletěl celé Česko, je o to smutnější, že dvojice měla pětiletého chlapečka. Na pomoc synovci nyní Martinův bratr Petr založil finanční sbírku.

Zastavili v silné bouřce, aby nabídli rodině úkryt pro dvě děti. Stačil ale kratičký okamžik a pomoc skončila tragédií. Jen chvíli poté, co děti nastoupily do vozu, se na auto zřítil strom. Martin a Gábina na místě zemřeli. 

Celá událost je o to smutnější, že po dvojici zbyl pětiletý syn Bruno. Na pomoc synovci založil Martinův bratr Petr finanční sbírku. Peníze jsou určeny nejen pro chlapce, ale i pro jeho babičku a dědečka. K nedělnímu poledni se podařilo vybrat téměř milion korun.

Související obsah

"Nesmírně si vážíme vaší podpory. Hřeje mě u srdce, kolik lidí, přátel, kamarádů se nám ozvalo. Díky za milá slova, slova útěchy a podpory. Jste naprosto úžasní a já vám smekám,“ vzkázal chlapcův strýc.

Zpráva o smrti Martina s partnerkou zarmoutila i jeho kolegy. "Martin byl grafik. V Maitree pracoval přes deset let. Dával jí tvář. Měl rád život a bytí v přítomnosti," vzpomínají na něj. I oni zároveň vyzývají, aby lidé finančně podpořili chlapce i jeho prarodiče.

Podívejte se na reportáž z osudného dne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz