Domácí

Chtěli pomoct, na auto spadl strom. Po Gábině a Martinovi zůstal syn (5)

Chtěli pomoct, na auto spadl strom. Po Gábině a Martinovi zůstal syn (5)
Zdroj: Policie ČR / gofundme.com

Chtěli pomoct čtyřčlenné rodině v bouřce, kvůli shodě nešťastných náhod ale Martin s Gábinou přišli o život, když se na jejich auto zřítil strom. Příběh, který obletěl celé Česko, je o to smutnější, že dvojice měla pětiletého chlapečka. Na pomoc synovci nyní Martinův bratr Petr založil finanční sbírku.

Zastavili v silné bouřce, aby nabídli rodině úkryt pro dvě děti. Stačil ale kratičký okamžik a pomoc skončila tragédií. Jen chvíli poté, co děti nastoupily do vozu, se na auto zřítil strom. Martin a Gábina na místě zemřeli. 

Celá událost je o to smutnější, že po dvojici zbyl pětiletý syn Bruno. Na pomoc synovci založil Martinův bratr Petr finanční sbírku. Peníze jsou určeny nejen pro chlapce, ale i pro jeho babičku a dědečka. K nedělnímu poledni se podařilo vybrat téměř milion korun.

Související obsah

"Nesmírně si vážíme vaší podpory. Hřeje mě u srdce, kolik lidí, přátel, kamarádů se nám ozvalo. Díky za milá slova, slova útěchy a podpory. Jste naprosto úžasní a já vám smekám,“ vzkázal chlapcův strýc.

Zpráva o smrti Martina s partnerkou zarmoutila i jeho kolegy. "Martin byl grafik. V Maitree pracoval přes deset let. Dával jí tvář. Měl rád život a bytí v přítomnosti," vzpomínají na něj. I oni zároveň vyzývají, aby lidé finančně podpořili chlapce i jeho prarodiče.

Podívejte se na reportáž z osudného dne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz