Zahraničí

Krávu v Nizozemí smetla povodeň, zuboženou ji zachránili o 100 kilometrů dál

Krávu v Nizozemí smetla povodeň, zuboženou ji zachránili o 100 kilometrů dál
Zdroj: TV Nova

Záchranáři v sobotu z řeky Mázy v Nizozemí vytáhli krávu, kterou do proudu strhla blesková povodeň. Záhy se ukázalo, že zvíře ve vodě urazilo (a přežilo) vzdálenost přibližně sto kilometrů, což hasiče pořádně překvapilo.

Kráva nedobrovolně "vyplula" z vesnice Echt na jihu země, z vody se dostala v Escharenu, který leží přibližně sto kilometrů po proudu řeky, informoval nizozemský zpravodajský portál Omroep Brabant.

"Velmi nás překvapilo, že ta kráva urazila takovou vzdálenost. Nevíme, jestli ji proud řeky unášel celou dobu, nebo zda tam byly i úseky, kde zvíře dosáhlo na dno," přiblížil kuriózní událost mluvčí tamějších hasičů.

Související obsah

Zvířete unášeného proudem si všimli svědci, kteří na něj upozornili záchranáře. Hasiči krávu vytáhli z vody v už zmíněném Escharenu, v tu chvíli byla obklopená naplavenými troskami a z vody jí vyčuhoval jen čumák.

Zbědované a vysílené zvíře prohlédl přivolaný veterinář. Hasiči také informovali, že farmář z Echtu, kterému kráva patří, se pro svoji "svěřenkyni" vypravil, aby si ji odvezl zpět domů.

Krávu se během "plavby" povedlo natočit:

Ničivé záplavy v uplynulých dnech zasáhly nejen Nizozemí, ale i Beligii a především Německo. To k neděli hlásí už více než 150 obětí, další stovky lidí se nadále pohřešují. V sobotu a v neděli bleskové záplavy přidělaly vrásky lidem i na spoustě míst Česka.

Připomeňte si živelní katastrofu v sobotní reportáži TV Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz