Domácí

Tvrdá rána pro českou hudební scénu, zemřel František Nedvěd (†73)!

Legendární hudebník a písničkář František Nedvěd (†73) v neděli večer zemřel. Oznámil to jeho syn Vojta, který ho před nedávnem odvezl do nemocnice. Vrátila se mu totiž rakovina, se kterou se mu nedávno podařilo úspěšně zabojovat.

"S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil naš milovaný táta František Nedvěd," zveřejnil krátce před jedenáctou hodinou večer Vojta Nedvěd.

Ten předtím zveřejnil, že legendárního hudebníka opět zasáhla zákeřná nemoc.

"Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný," popsal pro portál Život v Česku Nedvědův syn Vojta.

Související obsah

Zdravotní stav jeho otce byl kolísavý. "Táta měl rakovinu plic a v těle měl menší nádor, který blokoval prokrvení hlasivek. Proto nemluvil. Toho se zbavil díky ozařovaní. Teď se mu vrátila rakovina plic, kdy napadla jejich obal," přiblížil Nedvěd mladší.

František Nedvěd byl, stejně jako jeho bratr Jan, na české hudební scéně aktivní už desítky let. Mezi jeho největší hity patří Stánky, Frankie dlouhán nebo Valčíček.

Připomeňte si, jak František Nedvěd loni přišel o hlas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz