Smrt

Smrt Milana Lasici (†81): Divák popsal, jak se jej pokoušel zachránit

Smrt Milana Lasici (†81): Divák popsal, jak se jej pokoušel zachránit
Zdroj: TN.cz

Nejen Slovensko zasáhla v neděli večer smutná zpráva, navždy totiž odešel legendární herec, komik a zpěvák Milan Lasica. Oblíbený umělec zemřel tak, jak by si nejspíše každý herec přál, a to přímo na jevišti při představení. Diváci se mu snažili ještě pomoci, ale oživit se jej už nepodařilo.

Milan Lasica podle portálu sme.sk vystupoval spolu s orchestrem na výročním koncertě v bratislavském Studiu L+S, po dozpívání písně Ja som optimista v dobré formě ale zničehonic zkolaboval a skácel se k zemi.

Legendárního herce se přímo na místě pokoušeli oživit i přítomní diváci, snaha byla však marná. "Byla to náhlá porucha srdečního rytmu. Byl jsem tam a poskytoval jsem první pomoc, než přijela záchranka. Dozpíval písničku Já jsem optimista v dobré formě, pak se uklonil a skácel se k zemi. Párkrát se vrátil k sobě a hýbal očima, ale nezvládl to," popsal poslední hercovi chvíle jeden z diváků pro Denník N.

Související obsah

Smutek nad hercovým úmrtím vyjádřila už také prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová. "Když zemře někdo, kdo se nás svým životem dotýkal, mám pocit, jako by se na chvíli zastavil čas a svět už nebude stejný. Bude v něm něco významné chybět," napsala na sociální sítě Čaputová.

Smrt Milana Lasici rezonuje i českou společností. Způsob, jakým herec odešel na onen svět, považuje za nádherný i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. "Je to strašně smutné. Ale ten konec je nádherný... Dej mu, Pane, lehké odpočinutí," vyjádřil se.

"Smrt Milana Lasici je stejně tak šokující jako svým způsobem milostivá: Na pódiu vlastního divadla, po vydařeném koncertě, uprostřed potlesku ve stoje. Upřímnou soustrast rodině a RIP," napsal režisér Jan Hřebejk.

Tvorbu Lasici si mnozí spojují s Júliem Satinským, se kterým často vystupoval. Pamatovat si ho můžeme také z mnoha známých filmů, jako jsou například Tři veteráni, Saturnin, Výchova dívek v Čechách nebo třeba Obsluhoval jsem anglického krále. Lasica ale minulý rok pověsil na hřebík svou filmovou kariéru, dle jeho slov už se na natáčení necítil.

Podívejte se na reportáž televize Nova k úmrtí Milana Lasici:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz