Krimi

Ženu u Temelína měl umlátit k smrti. Obviněnému hrozí výjimečný trest

Ženu u Temelína měl umlátit k smrti. Obviněnému hrozí výjimečný trest
Zdroj: KŘP Jihočeského kraje

Jihočeští policisté od minulého týdne vyšetřovali úmrtí mladé ženy na Českobudějovicku. Tu měl zavraždit 37letý muž, kterého kriminalisté zadrželi. Vyšetřovatelka nyní dotyčného obvinila z vraždy.

Od čtvrteční noci vyšetřovali policisté úmrtí mladé ženy v jedné z obcí u Temelína. Strážci zákona poté zadrželi jednoho muže, kterého v souvislosti s úmrtím vyslýchali. "Vyšetřovatelka zadrženého 37letého muže obvinila, a to ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ informoval v pondělí policejní mluvčí Jiří Matzner.

Muže kriminalisté navíc obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování, omezování osobní svobody a z loupeže.

"Obviněný ženu v bytě opakovaně napadal, bil ji po celém těle a také jí bránil v odchodu z domu. V osudný čtvrtek minulého týdne poškozenou pravděpodobně opakovaným bitím zabil,“ popsal Matzner.

Ženě nedokázali poté pomoci ani přivolaní záchranáři. "Na základě ohledání místa činu, zajištěných stop, provedených výslechů a výsledků nařízené soudní pitvy jsme zjistili, že muž ženu zavraždil zvlášť trýznivým způsobem,“ doplnil Matzner.

Související obsah

Obviněný je nyní ve vazbě. V případě prokázání viny mu hrozí 15 až 20 let ve vězení. Podle policistů však může dostat také výjimečný trest.

Takto vypadal byt, ve kterém měl obviněný ženu zbít:

Policisté se případem zabývají od minulého týdne. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz