Krimi

Ženu u Temelína měl umlátit k smrti. Obviněnému hrozí výjimečný trest

Ženu u Temelína měl umlátit k smrti. Obviněnému hrozí výjimečný trest
Zdroj: KŘP Jihočeského kraje

Jihočeští policisté od minulého týdne vyšetřovali úmrtí mladé ženy na Českobudějovicku. Tu měl zavraždit 37letý muž, kterého kriminalisté zadrželi. Vyšetřovatelka nyní dotyčného obvinila z vraždy.

Od čtvrteční noci vyšetřovali policisté úmrtí mladé ženy v jedné z obcí u Temelína. Strážci zákona poté zadrželi jednoho muže, kterého v souvislosti s úmrtím vyslýchali. "Vyšetřovatelka zadrženého 37letého muže obvinila, a to ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ informoval v pondělí policejní mluvčí Jiří Matzner.

Muže kriminalisté navíc obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování, omezování osobní svobody a z loupeže.

"Obviněný ženu v bytě opakovaně napadal, bil ji po celém těle a také jí bránil v odchodu z domu. V osudný čtvrtek minulého týdne poškozenou pravděpodobně opakovaným bitím zabil,“ popsal Matzner.

Ženě nedokázali poté pomoci ani přivolaní záchranáři. "Na základě ohledání místa činu, zajištěných stop, provedených výslechů a výsledků nařízené soudní pitvy jsme zjistili, že muž ženu zavraždil zvlášť trýznivým způsobem,“ doplnil Matzner.

Související obsah

Obviněný je nyní ve vazbě. V případě prokázání viny mu hrozí 15 až 20 let ve vězení. Podle policistů však může dostat také výjimečný trest.

Takto vypadal byt, ve kterém měl obviněný ženu zbít:

Policisté se případem zabývají od minulého týdne. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz