Domácí

Nezletilý chlapec měl okrást a krutě zmlátit bezdomovce. Ten zemřel

Nezletilý chlapec měl okrást a krutě zmlátit bezdomovce. Ten zemřel
Zdroj: David Malik / CNC

Smrt 55letého muže bez domova v Šumperku podle policie způsobil nezletilý chlapec. Tragédie se stala u autobusového nádraží a mladistvý si měl z místa odnést cigarety, mobil a pár korun.

V pátek 9. července dostala policie v Šumperku oznámení o nalezení muže bez známek života v blízkosti autobusového nádraží. 

Pitva 55letého muže prokázala, že si zranění nezpůsobil sám. Kriminalisté proto okamžitě rozjeli pátrání po údajném útočníkovi.

"Na základě zjištěných skutečností a podrobného šetření se kriminalistům podařilo ustanovit podezřelou osobu z činu. Ve čtvrtek 15. července zadrželi mladistvou osobu a následně ji obvinili ze spáchání provinění těžké ublížení na zdraví a krádeže," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman. 

Související obsah

Mladistvý chlapec podle policie ve čtvrtek 8. července v noci v Šumperku fyzicky napadl dva bezdomovce. Jednoho z nich měl navíc okrást o mobilní telefon, cigarety a menší hotovost. Jeden z okradených pak na následky zranění zemřel.

Hoch skončil ve vazbě. "Vzhledem k tomu, že z činu je obviněný mladistvý, hrozí mu za provinění poloviční trestní sazba, tedy trest odnětí svobody na čtyři až osm let," dodal mluvčí. Vzhledem k mladíkově věku policie nebude poskytovat více informací.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz