Domácí

Rybník v Děčíně má narušenou hráz, hrozí rozlití vody! Zasahují hasiči

Rybník v Děčíně má narušenou hráz, hrozí rozlití vody! Zasahují hasiči
Zdroj: Profimedia

Osm hasičských jednotek zasahuje u Mlýnského rybníka na okraji Děčína. Má narušenou hráz a hrozí, že se voda rozlije do okolí. Leží v těsné blízkosti s hranicemi s Německem. Na místo byl povolán i statik.

Hasiči spěchali do děčínské části Maxičky v pondělí večer. Kvůli narušené hrázi tamějšího Mlýnského rybníka hrozí rozlití vody do okolí. 

"Mlýnský rybník v Děčíně Maxičky má narušenou hráz a hrozí rozlití vody do jeho okolí. Rybník je v blízkosti státních hranic," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan s tím, že platí druhý stupeň požárního poplachu.

Na místě zasahuje osm hasičských jednotek. "Budou odčerpávat vodu," doplnil Marvan. Později řekl TN.cz, že nikdo není ohrožen. "V blízkosti je jeden tábor, jeho vedoucího jsme informovali. Odčerpávání vody je preventivní i kvůli zmíněné státní hranici. Trvat bude nejspíš dalších několik hodin. Hráz je v havarijním stavu," upřesnil.

Kolem 22. hodiny byl na místo povolán statik. "Na místo byl vyžádán statik k posouzení stavu hráze rybníka," uvedl mluvčí hasičů. 

Související obsah

Po víkendových silných bouřkách a vydatných deštích řeší Děčínsko také problémy s železniční dopravou. Mezi severočeským městem a německými Drážďany nejezdí osobní ani nákladní vlaky. Zatímco cestující by se měli po trati znovu svézt už v úterý, zásilky neprojedou přinejmenším dva týdny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz