Zahraničí

Odpůrci očkování zneužívají smrt Lasici, patolog zveřejnil příčinu smrti

Odpůrci očkování zneužívají smrt Lasici, patolog zveřejnil příčinu smrti
Zdroj: TN.cz

Patolog Michal Palkovič zveřejnil po souhlasu rodiny příčinu smrti Milana Lasici. Na Slovensku se totiž začaly šířit falešné zprávy, že herec zemřel v souvislosti s očkováním. Podle zprávy ale Lasica zemřel na selhání srdce.

Nejen Slovensko zasáhla v neděli večer smutná zpráva, navždy totiž odešel legendární herec, komik a zpěvák Milan Lasica. Na Slovensku se okamžitě začaly šířit falešné zprávy, že jeho smrt souvisela s očkováním, které zpěvák podstoupil už v únoru, informují tvnoviny.sk.

Rodina se proto rozhodla, že zveřejní pitevní zprávu, aby tak ukázala, že smrt legendárního herce neměla s očkováním nic společného. "Se souhlasem jeho nejbližší rodiny můžeme zveřejnit, že byl dlouhodobě léčen na problémy se srdcem a zemřel na jevišti z důvodu selhání srdce," uvedl patolog Michal Palkovič. Proti odpůrcům očkování a zneužívání smrti Lasici se postavilo i slovenské ministerstvo zdravotnictví.

Související obsah

Oblíbený umělec zemřel tak, jak by si nejspíše každý herec přál, a to přímo na jevišti při představení. Diváci se mu snažili ještě pomoci, ale oživit se jej už nepodařilo. Bylo mu 81 let.

Smrt přímo na jevišti! Ve věku 81 let zemřel legendární Milan Lasica. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz