Domácí

Výbuch na střelnici v Brdech! Dva vojáci jsou těžce zranění

Na armádní střelnici Kolvín na Rokycansku v úterý dopoledne došlo k explozi. Podle informací TV Nova vybuchla munice. Dva vojáci jsou těžce zranění, do akce vyrazil i záchranářský vrtulník. Na místě stále zasahuje policie, hasičský sbor i vojenská policie.

Exploze se střelnicí Kolvín v Brdech rozezněla okolo desáté hodiny dopoledne, s největší pravděpodobností se jednalo o výbuch munice. Zatím není jasné, co ho způsobilo.

Na místo okamžitě vyrazili záchranáři. "Zranění jsou dva lidé, oba těžce. Jeden utrpěl devastační poranění dolní končetiny, druhý závažné popáleniny. Transportovali jsme je do Fakultní nemocnice v Plzni," řekla TN.cz jejich mluvčí Mária Svobodová. Záchrance pomáhali také hasiči.

Mluvčí armády Magdalena Dvořáková TV Nova potvrdila, že oba zranění jsou vojáci. "K výbuchu došlo při asanačních pracích Armády České republiky. Byli zraněni dva vojáci. Oba byli letecky transportováni do nemocnice. Na místě nyní zasahují Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR a Vojenská policie. Více informací bude možné sdělit až po ukončení vyšetřování události," prohlásila.

Související obsah

Případ bude vyšetřovat policie. "Přijali jsme oznámení o několika zraněných osobách ve vojenském prostoru v Brdech. Podle dosud zjištěných informací jsou dvě zraněné osoby v souvislosti s pyrotechnickým průzkumem," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz