Domácí

Výbuch na střelnici v Brdech! Dva vojáci jsou těžce zranění

Na armádní střelnici Kolvín na Rokycansku v úterý dopoledne došlo k explozi. Podle informací TV Nova vybuchla munice. Dva vojáci jsou těžce zranění, do akce vyrazil i záchranářský vrtulník. Na místě stále zasahuje policie, hasičský sbor i vojenská policie.

Exploze se střelnicí Kolvín v Brdech rozezněla okolo desáté hodiny dopoledne, s největší pravděpodobností se jednalo o výbuch munice. Zatím není jasné, co ho způsobilo.

Na místo okamžitě vyrazili záchranáři. "Zranění jsou dva lidé, oba těžce. Jeden utrpěl devastační poranění dolní končetiny, druhý závažné popáleniny. Transportovali jsme je do Fakultní nemocnice v Plzni," řekla TN.cz jejich mluvčí Mária Svobodová. Záchrance pomáhali také hasiči.

Mluvčí armády Magdalena Dvořáková TV Nova potvrdila, že oba zranění jsou vojáci. "K výbuchu došlo při asanačních pracích Armády České republiky. Byli zraněni dva vojáci. Oba byli letecky transportováni do nemocnice. Na místě nyní zasahují Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR a Vojenská policie. Více informací bude možné sdělit až po ukončení vyšetřování události," prohlásila.

Související obsah

Případ bude vyšetřovat policie. "Přijali jsme oznámení o několika zraněných osobách ve vojenském prostoru v Brdech. Podle dosud zjištěných informací jsou dvě zraněné osoby v souvislosti s pyrotechnickým průzkumem," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz