Domácí

Po tropickém víkendu se teploty sníží! Chladné počasí vydrží i v srpnu

Po tropickém víkendu se teploty sníží! Chladné počasí vydrží i v srpnu
Zdroj: Getty Images

Přestože ještě o tomto víkendu si budeme moci užít tropické teploty, poté se začne postupně ochlazovat. Připravit bychom si měli také deštníky. Po poměrně suchém týdnu totiž bude srážek přibývat. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 19. července do 15. srpna bude na našem území jako celek teplotně slabě podprůměrné,“ stojí v úvodu měsíčního výhledu.


Tento týden by měl být podle meteorologů nejteplejší v celém sledovaném období. Teploty se budou pohybovat okolo 26 °C. V sobotu mohou ty denní dosáhnout 27 až 31 °C. Noci však budou chladné a teploty spadnou i na 10 °C.

 

Související obsah


Následně by však průměrné týdenní teploty měly postupně klesat a ve druhé polovině sledovaného období už mají být daleko nižší, než je pro danou roční dobu obvyklé.


Z hlediska srážek mají být nadcházející týdny průměrné. Ten první ještě bude poměrně suchý, ale už od toho následujícího by mělo srážek přibývat.


V České republice je průměrná teplota v tomto období 19,4 °C. Nejchladněji bylo v roce 1987, kdy teploměry naměřily pouhých 15,6 °C, naopak nejteplejší byl rok 1994, kdy se průměrná teplota vyšplhala na 22,5 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz