Krimi

Ostrava: Cyklista vybržďoval kamion! Nebezpečný manévr zachytila kamera

Vybrzdit několikatunové nákladní auto se minulý týden rozhodl cyklista na křižovatce v Ostravě. Na silnici se cítil ohrožený, a proto náklaďák přinutil zastavit. Následně zavolal policii, která se aktuálně incidentem zabývá.

Nebezpečnou situaci zachytila městská kamera na křižovatce ulic Rudná a Vratimovská v Ostravě v pátek. Na videu je vidět cyklistu na kraji jízdního pruhu, kterého předjíždí náklaďák. Jenže 57letý kolař se obřím autem cítil být ohrožen a vzniklou situaci se proto rozhodl rázně řešit.

“Ještě v křižovatce znemožnil později zjištěnému 35letému řidiči nákladního vozidla pokračovat v další jízdě. Toho přinutil, aby zastavil své vozidlo,“ uvedl mluvčí městské policie v Ostravě Jindřich Machů.

Související obsah

Starší cyklista chtěl svým jednáním 35letého řidiče několikatunového kolosu zřejmě vytrestat. Jakmile byl těsně před ním, kolo prudce zabrzdil. Nebýt pohotové reakce řidiče, došlo by nejspíš k tragické srážce.

Totožnost obou mužů policisté znají. Když se totiž cyklistovi podařilo na jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen Ostravy zastavit, zavolal na linku 158. 

Incidentem se zabývá odbor dopravy ostravského magistrátu a řeší ho jako přestupek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz