Domácí

Česko má za sebou chladnou noc, na některých místech dokonce mrzlo!

Středeční ráno bylo velmi chladné a teploty výrazně klesly. Na dvou stanicích na Šumavě dokonce mrzlo. Například v Rokytské slati u Modravy meteorologové naměřili 0,2 °C pod nulou.

Poměrně chladno bylo podle meteorologů v Česku také v úterý ráno. Odborníci avizovali, že v noci na středu pak mohou být teploty ještě daleko nižší a v některých místech mohou zároveň také spadnout i pod nulu.


Například na Rokytské slati naměřili meteorologové 0,2 °C pod nulou. Hodnota tak překonala o dvě desetiny osm let starý rekord. Na nedalekém Březníku, který se nachází rovněž na Modravsku, bylo okolo čtvrté hodiny ráno −0,4 °C.


Nejchladněji bylo na Jizerce na severu Čech, kde teplota spadla až na −0,5 °C. Dosavadní rekord byl podle meteorologů v roce 2013, kdy teploměry naměřily pouhých 0,5 °C.

Související obsah


Meteorologové varují, že by teploty mohly klesnout k nule také ve čtvrtek ráno. Poté by se už mělo postupně začít oteplovat. Přes den však budou teploty daleko vyšší. Podle předpovědi se můžeme těšit na 22 až 26 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz